thekievtimes.ua

"План Маршалла" для України: екс-прем'єр Литви назвав, на яких трьох напрямах треба концентруватися

За словами екс-прем'єр-міністра Литви Андрюса Кубілюса, треба зосередитися на підтримці малого і середнього бізнесу, розвитку інфраструктурних та регіональних проектів

Під час реалізації "Плану Маршалла" для України треба концентруватися на трьох напрямах, зокрема підтримці малого і середнього бізнесу, розвитку інфраструктурних та регіональних проектів. Про це заявив екс-прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс в інтерв'ю "Укрінформу".

Кубілюс підкреслив, що варто створити єдину фінансову установу, яка контролювала б витрати на цей проект, на кшталт німецького банку розвитку KfW (заснований у 1948 році як складова частина плану Маршалла).

"Щось подібне треба створити і в Україні, щоб, по-перше, можна було довіряти цій фінансовій установі – що вона є незалежною і що якісь олігархи не розкрадуть гроші. По-друге, що вона є відповідальною за ці проекти. Тоді "донори" будуть переконані, що можна давати кошти на такі проекти", – впевнений Кубілюс.

Політик зауважив, що допомогу Заходу для України, яка надходить уже зараз, прості люди не бачать, оскільки, за його словами, є різні кошти за лінією ЄБРР, ЄІБ, але немає єдиної системи, аби показати, що це саме допомога із Заходу.

"А саме зараз дуже важливо показувати простим українцям, що західне співтовариство підтримує їх", – додав екс-прем'єр.

Початком реалізації "Плану Маршалла" Кубілюс називає саміт "Східного партнерства", де одним із пунктів кінцевої резолюції має бути згадка про цей план. На саміті план не обговорюватиметься, але важливим буде сам мандат для Єврокомісії для його подальшої реалізації.

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Демонстрації проти трудових реформ Макрона: понад 400 тисяч людей вийшли на протест
Наступний матеріал
Європарламент проголосував за надання Україні додаткових торговельних преференцій