Виборча дільниця
Виборча дільниця 5 канал

Підсумки виборчого дня: через порушення на дільницях відкрили 25 кримінальних проваджень

Читайте по-русски
Попри відчинені двері на одній зі столичних дільниць, о законній 8-й годині голосування так і не розпочалося

Поліція відкрила 25 кримінальних проваджень, які пов'язані з порушеннями в день голосування. Це дані від МВС – станом на 19-ту годину. На Одещині виборча дільниця не відкрилась, у Харкові була нестача бюлетенів, а у Чернігівський області пролунав вибух. Порушення під час волевиявлення фіксували і кореспонденти "5 каналу".

Попри відчинені двері на одній зі столичних дільниць, о законній 8-й годині голосування так і не розпочалося. Члени комісії під наглядом десятка спостерігачів задовго виставляли скриньки та опломбовували їх. Однак перший бюлетень впав за двадцять хвилин.

"Є такі незручності, але ми їх вирішуємо. Ми дуже цього не хотіли, але процедура у нас трішечки затягнулася", – прокоментував інцидент голова ДВК Кирило Окипний.

Одещина. Станом на полудень одна з дільниць в Ізмаїлі не відкрилася – єдина в Україні. Печатка дільниці не відповідала тому зразку, який був надісланий.

Харківщина. На одній із дільниць обласного центру забракло бюлетенів, ледь не на 20 %. Через те, що в останню мить тут вирішили голосувати працівники геологічної станції. Вони не місцеві і змінили місце волевиявлення. Утім, члени комісії переконують, що проблем не буде.

"Ніколи в виборах не голосує 100% людей. Голосує там 50-60%", – заспокоїв секретар ДВК Володимир Мельник.

"ЦВК друкувала списки за тиждень до дня голосування. За цей тиждень  навіть до суботи, до вчорашнього вечора могли бути зміни в списках виборців і через це в одних комісіях можуть бути бюлетенів менше, ніж виборців, в інших комісіях навпаки - бюлетенів може бути більше, ніж людей", - прокоментував представник громадської мережі "Опора" у Харківській області Микола Зінченко.

Чернігівщина. У містечку Борзна місцевий кинув пляшку із запалювальною сумішшю у бік кабінок для голосування. Ніхто не постраждав, та й виборчий процес тут не зупиняли.

"Чоловіка особу встановлено. Він перебуває у відділі поліції. Наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження. За статтею К У – хуліганство", - прокоментувала т.в.о. начальника сектору комунікації обласного ГУ НП Юлія Ковтун.

Дніпропетровщина. Правоохоронці фіксують факти порушень з боку виборців, за які може світити кримінальна відповідальність.

"Ми маємо вже факти винесення бюлетенів і вже маємо факти затримання, проведення обшуків. Також ми маємо факти фотографування бюлетенів в кабінці, що також  заборонено законом, адже є порушенням таємниці голосування", - розповів заступник начальника ГУ НП Дніпропетровщини Володимир Богоніс.

Розголошення таємниці голосування є найпоширенішим порушенням серед виборців. Це інформація від громадянської мережі "Опора". За порушення світить штраф – до 5100 грн. Або ж притягнення до кримінальної відповідальності.

В "Опорі" заявили: станом на 14 годину вже було відомо майже про чотири сотні таких порушень. І ці цифри є більшими, ніж під час волевиявлення в 2014 році.

Валерія Павленко, Анна Брикова, Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
"Зненацька": утікач Азаров підтримав Зеленського
Наступний матеріал
"Сьогодні ми, українці, зламали російський сценарій першого туру!" – Порошенко
Loading...

Брифінг кандидата на пост Президента України Петра Порошенка – відео

Оголошено перші результати екзит-полів: хто лідирує на виборах-2019

Кандидатів чекають о 20:30: що відбувається в штабах Порошенка, Зеленського та "Батьківщини"

"Національний екзит-пол – 2019": результати опитування на дільницях – відео

День виборів у столиці: Чорновіл, Магера та Айвазовська в ефірі "5 каналу" – відео

Найактивніше голосують на Запоріжжі: ЦВК представила новий звіт про перебіг виборів