Facebook / Петро Порошенко

Підсумки саміту: Україна отримує найбільшу в історії НАТО допомогу

Документ передбачає структурну реформу Збройних сил України

Основний результат для Києва на саміті НАТО у Варшаві - це ухвалення комплексного плану підтримки України. На 10-ти сторінках прописані напрямки, за якими Альянс готовий співпрацювати. Про це інформує кореспондент "5-го каналу".

Як зазначається, Україна отримує найбільшу в історії НАТО допомогу. Співпрацю вестимуть у майже всіх оборонних напрямках. Документ передбачає структурну реформу Збройних сил України та системи командування, оптимізацію логістики та спільні тренування, закупівлю обладнання та навчання його експлуатації, переорієнтування оборонно-промислового комплексу на стандарти НАТО. Загалом у тексті розписані 40 пунктів співпраці та допомоги.

"Це адекватне відображення дуже серйозної роботи і підняття на інший щабель наших взаємин через те, що такої допомоги НАТО нікому ще не надавало", - прокоментувала документ віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе

Як зазначається, метою комплексного плану підтримки є закріплення та посилення підтримки з боку НАТО, щоб Україна стала стійкішою, могла гарантувати свою безпеку і здійснювала необхідні реформи, зокрема у сфері безпеки і оборони.

"Ми підтримуємо план реформ українського уряду та зусилля у боротьбі з корупцією. Реалізація цих реформ життєво необхідна. Консультації та цільова допомога НАТО допоможе зробити оборонні структури України сильнішими та ефективнішими. Це мета комплексного пакету допомоги Україні, який ми ухвалили сьогодні", - сказав Єнс Столтенберг.

Крім того, Президент України Петро Порошенко подякував за підтримку і сподівається до 2020 року повністю закінчити реформу оборонної галузі. Під час численних двосторонніх зустрічей у межах саміту Петро Порошенко поінформував лідерів про ситуацію на сході України. У НАТО кажуть - знають, що Росія порушує перемир'я. Це одна з причин надати підтримку Києву. 

"Символічно, що ми вирішили поглиблювати партнерство Україна-НАТО. Зокрема, ми розпочали процес, який дозволить нам отримати статус поглибленого партнера. Це означає посилену безпекову взаємодію і співпрацю з членами НАТО. Отримати цей статус - ще не означає тіснішу взаємодію. НАТО демонструє, що твердо підтримує Україну", - наголосив він.

НАТО використає досвід України у протидії гібридній війні. Разом із кібербезпекою це один із нових напрямків оборони альянсу. З Росією контактуватимуть лише на рівні послів, щоб уникнути інцидентів, - говориться у підсумковій декларації. Генсек НАТО Єнс Столтенберг кілька разів наголосив: двері організації для нових країн - відчинені. У Варшаві знову заговорили про перспективи членства України в Альянсі. Східноєвропейські лідери переконані: Київ зможе подати заявку, щойно проведе усі необхідні реформи.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявляє про запуск процесу, який дозволить Україні отримати статус поглибленого партнера НАТО. Про це він повідомив на спільній прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО у Варшаві 9 липня.

Михайло Прудник, "5 канал".

Попередній матеріал
Порошенко: Україна і НАТО запускають процес, що поглибить "особливе партнерство"
Наступний матеріал
Штаб АТО: Біля Луганського бойовики застосували артилерію, під Талаківкою били з БПМ

Порошенко на саміті НАТО: необхідно запустити програму з деокупації Криму

Порошенко: Країни-члени НАТО ніколи не визнають анексію Криму РФ та засуджують російську агресію

Підсумкова декларація саміту: НАТО посилить підтримку України, від РФ чекає повернення до адекватності

2-й день саміту НАТО: Порошенко провів серію зустрічей зі світовими лідерами