Петренко: закон про автоматичну люстрацію не торкнеться рядових посадовців

  Під автоматичну люстрацію підпадають лише ті високопосадовці, які були незаконно призначені Януковичем та причетні до порушень прав людини часів Революції Гідності

  Згідно із законом "Про очищення влади" під автоматичну люстрацію підпадають лише ті високопосадовці, які були незаконно призначені екс-президентом Віктором Януковичем та були причетні до порушень прав людини під час Революції Гідності. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає УНІАН.

  "Насправді це не є автоматичною люстрацією, тому що законом чітко визначені посади найвищих посадовців, яких Янукович призначав протягом своєї каденції, тих посадовців, яких він призначав власними указами з порушенням Конституції, тому що він отримав повноваження, на які він не обирався, через незаконне рішення Конституційного суду", – зазначив Петренко.

  За його словами, закон про очищення влади не стосується рядових співробітників органів державної влади, вчителів і сільських голів.

  "Цей закон стосується тих осіб, які були причетні безпосередньо до порушення прав людини під час Революції Гідності. Отих прокурорів, суддів і правоохоронців, які фабрикували справи, які кидали напівживих людей за грати", – наголосив Петренко.

  Міністр також зауважив, що закон має антикорупційну складову, яка стосується перевірки майнового стану чиновника. "Тут індивідуальний підхід застосовується до кожного державного службовця, у першу чергу – найвищого державного службовця", – повідомив Петренко. 

  Як повідомляв 5.ua, Венеціанська комісія з питань конституційного права чекає на затвердження змін українського законодавства щодо люстрації.

  Попередній матеріал
  "Волонтери" намагались провезти в зону АТО арсенал зброї та вибухівку
  Наступний матеріал
  У США помер актор – виконавець ролі Альфа в однойменному культовому серіалі

  Козаченко пояснила, які загрози криються в імовірному скасуванні КС закону про люстрацію – інтерв'ю

  Голова Венеціанської комісії: Ми досі не отримали від України тексту оновленого закону про люстрацію

  Соболєв: Конституційний Суд хоче визнати "люстраційні закони" неправомірними

  Луценко анонсував масову люстрацію працівників прокуратури