flickr.com

Парубій назвав польський закон про Інститут нацпам'яті "ударом в спину воюючій Україні"

Україна нікому не дозволить вказувати, як формувати нашу історичну пам'ять, наголосив спікер ВР

Голова українського парламенту Андрій Парубій вважає польський закон про Інститут національної пам'яті "ударом у спину воюючій Україні", передає ICTV.

"На моє глибоке переконання, цей закон є ударом у спину воюючій Україні. І без сумніву, від нього не отримають вигоди ні у Варшаві, ні в Києві. І тільки один вигодоздобувач може бути – це в Кремлі, в Російській Федерації – для розпалювання ворожнечі", – наголосив спікер ВР.

Парубій зазначив, що цей крок Варшави є "недружнім".

"Україна нікому не дозволить і відкидає будь-яку можливість, щоб хтось міг вказувати Україні, як формувати нашу історичну пам'ять, як шанувати українських героїв", – підкреслив спікер парламенту.

За словами Парубія, особливо прикро, що цей закон ухвалено в той час, коли Україна і українці "своїми грудьми на передовій, на сході України, захищають весь вільний світ і захищають, в тому числі, і Польщу, і поляків від російської агресії, від російської навали, як це вже було неодноразово в українській історії".

Також голова Верховної Ради нагадав, що після ухвалення такого закону Сеймом Польщі він дав доручення Комітету ВР у закордонних справах напрацювати спільну заяву від Верховної Ради України, яку сьогодні в якості постанови буде поставлено на голосування парламенту.

Він додав: "Я не маю сумнівів, що ця заява, ця постанова буде підтримана більшістю народних депутатів. Український парламент, як завжди, дуже гідно і швидко дасть оцінку цим діям. А стосовно наступних дій – будемо радитися, будемо з експертами і в переговорах оцінювати, які будуть наступні дії".

Нагадаємо, в ніч на 6 лютого в Раді зареєстрували два проекти постанов через польський закон. В одному з них польські поправки до закону називають "безпрецедентною образою". 

Довідка: 22 січня польські депутати підтримали законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології". У ніч на 1 лютого закон про Інститут національної пам'яті ухвалив сенат Польщі. Тепер справа – за польським президентом. Президент України Петро Порошенко вже заявив, що вважає закон Польщі про заборону "бандеризма" неприйнятним.

Дивіться також фотогалерею за темою

Попередній матеріал
За несплату аліментів можуть забрати права та не пустити за кордон: закон набув чинності
Наступний матеріал
Посол ЄС: Антикорупційний суд в Україні мають створити до виборів