flickr.com

Парубій назвав польський закон про Інститут нацпам'яті "ударом в спину воюючій Україні"

Україна нікому не дозволить вказувати, як формувати нашу історичну пам'ять, наголосив спікер ВР

Голова українського парламенту Андрій Парубій вважає польський закон про Інститут національної пам'яті "ударом у спину воюючій Україні", передає ICTV.

"На моє глибоке переконання, цей закон є ударом у спину воюючій Україні. І без сумніву, від нього не отримають вигоди ні у Варшаві, ні в Києві. І тільки один вигодоздобувач може бути – це в Кремлі, в Російській Федерації – для розпалювання ворожнечі", – наголосив спікер ВР.

Парубій зазначив, що цей крок Варшави є "недружнім".

"Україна нікому не дозволить і відкидає будь-яку можливість, щоб хтось міг вказувати Україні, як формувати нашу історичну пам'ять, як шанувати українських героїв", – підкреслив спікер парламенту.

За словами Парубія, особливо прикро, що цей закон ухвалено в той час, коли Україна і українці "своїми грудьми на передовій, на сході України, захищають весь вільний світ і захищають, в тому числі, і Польщу, і поляків від російської агресії, від російської навали, як це вже було неодноразово в українській історії".

Також голова Верховної Ради нагадав, що після ухвалення такого закону Сеймом Польщі він дав доручення Комітету ВР у закордонних справах напрацювати спільну заяву від Верховної Ради України, яку сьогодні в якості постанови буде поставлено на голосування парламенту.

Він додав: "Я не маю сумнівів, що ця заява, ця постанова буде підтримана більшістю народних депутатів. Український парламент, як завжди, дуже гідно і швидко дасть оцінку цим діям. А стосовно наступних дій – будемо радитися, будемо з експертами і в переговорах оцінювати, які будуть наступні дії".

Нагадаємо, в ніч на 6 лютого в Раді зареєстрували два проекти постанов через польський закон. В одному з них польські поправки до закону називають "безпрецедентною образою". 

Довідка: 22 січня польські депутати підтримали законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології". У ніч на 1 лютого закон про Інститут національної пам'яті ухвалив сенат Польщі. Тепер справа – за польським президентом. Президент України Петро Порошенко вже заявив, що вважає закон Польщі про заборону "бандеризма" неприйнятним.

Дивіться також фотогалерею за темою

Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/

Попередній матеріал
За несплату аліментів можуть забрати права та не пустити за кордон: закон набув чинності
Наступний матеріал
Посол ЄС: Антикорупційний суд в Україні мають створити до виборів