Володимир Зеленський
Володимир Зеленський @zelenskiy_official / Instagram

Омелян розкрив феномен популярності Зеленського і 2% Шарія на виборах

Читайте по-русски
Наскільки Зеленський зможе збудувати модель незалежних ЗМІ, настільки він буде убезпечний у своєму президенстві, сказав міністр

В ефірі "5 каналу" міністр інфраструктури Володимир Омелян проаналізував, чому прихильники Володимира Зеленського пишаються тим, що вони "хакнули систему".

"Навіть серед моїх друзів є родини, які заможні, освічені, які голосували за Зеленського, що було предметом неодноразових суперечок із мого боку. Але це одна історія. Україні завжди нав'язувався міф держави, що не вдалася, такий "фейл стейт". Я завжди був проти цього міфу, бо знав, що він був створений штучно, аби показати нашу меншовартість. Але у випадку сентенції, що маємо, зараз ситуація "хакнутої" держави – так, це правда. Це фактично злам усієї системи, і це нівелювання самих інститутів, що надважливо. Бо інститути потрібні не тоді, коли все добре, а коли все погано, коли приходять люди, які взагалі нічого не розуміють у функціонуванні держави. І тоді інститути дають можливість державі розвиватися попри тиск на неї з боку невігласів", – сказав Омелян.

Міністр також розповів, як нині в Україні відбувається конструювання нової політичної реальності.

"Це телевізор і соціальні мережі. Чіткий показник – "партія Шарія", яка всіх здивувала, бо це явно русофільська партія, антиукраїнська партія і україноненависницька. Він пропагував свої ідеї виключно в ютубі, але результат є наочним – 2%. Завдяки тому, що Зеленський був постійним учасником ефірів ключових каналів, у першу чергу "1+1", він отримав свої 40% і на президентських – 73%. І одночасно знищилася сама влада як така. Цей вплив формується власниками телеканалів. Яким чином вони отримали свої кошти і заводи, ніхто це питання з делікатності не піднімає, хоча, мабуть, треба було підняти, як державне стало приватним. Наскільки Зеленський зможе збудувати модель незалежних ЗМІ, незалежних від олігархів, щоб вони працювали, отримували кошти за рахунок реклами чи будь-яких інших речей, а не напряму фінансувалися тими чи іншими багатими людьми, настільки він буде убезпечний у своєму президенстві", – сказав Омелян.

І додав: "Я не бачу поки що з його боку якихось рішучих кроків. Тому що "1+1" домінує як в партії, так і в його особистому спілкуванні, так і компанії Зеленського з народом. І той же "95 квартал" – це не той продукт, який вразить чи підкорить населення України. Постійне промивання мізків, а я якраз дивився італійське дослідження про те, що постійний перегляд розважальних передач на телебаченні знижує IQ населення, якщо ці передачі низького рівня. На жаль, продукція "95 кварталу" до високоінтелектуальної творчості немає нічого спільного".

Як повідомляв 5.UA, Омелян розповів, чому Україні загрожує "венесуельський" сценарій

Попередній матеріал
Вибори до ВР: у безперервному засіданні ЦВК оголосили перерву – включення
Наступний матеріал
Намети, шини та поліція: у Покровську триває мітинг проти ексрегіонала
Loading...