Чорновол про Платона
Чорновол про Платона Facebook / Тетяна Чорновол

Офіс генпрокурора Рябошапки намагається витягнути із молдовської в'язниці "афериста світового рівня" – Чорновол

Читайте по-русски
Колишня нардеп опублікувала кілька документів – для підтвердження своїх слів

Офіс генерального прокурора за участі керівника Руслана Рябошапки та його заступника Віталія Каська проводять "вседержавну спецоперацію визволення з молдовської в'язниці афериста світового рівня В'ячеслава Платона". Про це стверджує колишня народний депутат Тетяна Чорновол у себе на сторінці у Facebook.

"Найвідоміша операція цього Платона отримала назву "російський ландромат". Їй присвячена сторінка у Вікіпедії, як "найкрупнішій в історії СНД схемі з відмивання коштів". Увага, $22 млрд пройшло через одну пральну машинку Moldindconbank. І це відбувалося під боком у нас, в Молдові, в часи президентства Януковича. Кажуть, що це були російські гроші. Проте, хто його знає… Що стосується "брудних" коштів, жодне слідство не може достеменно встановити "кінці". Може, там були і наші активи, вкрадені Януковичем. Наразі відомо, що надходили кошти в Молдову з Росії, часто через посередництво відомого нам по схемам Януковича латвійського Trasta Komersbankа… Звісно, в цій спецоперації було задіяне тодішнє керівництво Молдови, але відомо, що автором та менеджером схеми був відомий аферист і на той момент депутат парламенту Молдови В'ячеслав Платон", – пише Чорновол.

За її словами, це лише одна з відомих схем Платона. У 2017 році суд Молдови засудив його до 25 років ув'язнення. Утім, як каже колишня депутатка, наразі чоловік розраховує вибратися на свободу за допомогою українського Офісу генпрокурора.

"Генпрокурор Рябошапка та його заступник Касько зараз допомагають Платону як "безневинно репресованому українському громадянину", вийти на волю. Справа в тому, що саме в Україні Платон переховувався після того, як Молдова оголосила його в розшук. Однак в 2016 році Україна затримала і видала Платона на батьківщину. Хоча Платон ексдепутат молдовського парламенту, він намагався прикритися українським громадянством, демонстрував фальшивий український паспорт на прізвище Кобалєв. Проте слідство встановило, що він не отримував громадянства, а лише "роздобув" паспорт. Відповідно, Україна видала Платона Молдові – спекалася від того "щастя" і забула. А нова влада згадала", – розповідає вона.

У листопаді 2019 року Печерський райсуд Києва скасовує постанову щодо видачі Платона в 2016 році правоохоронцям Молдови.

"Адвокати В'ячеслава Платона кричать, що в такому разі вирок недійсний, що Платона потрібно звільнити від покарання, бо згідно з КПК Молдови, "особа може бути притягнена до кримінальної відповідальності лише за той злочин, за який її видала країна, що провела екстрадицію", однак Молдова не звільняє… І тоді за справу береться особисто український генпрокурор. Руслан Рябошапка своїм листом інформує молдовського колегу, що видача Платона в Молдову була незаконною, і вимагає… повернути Платона в Україну "для подальшого проведення екстрадиційної перевірки" – тобто звільнення на волю. При чому, увага! Генпрокурор Рябошапка так поспішає звільнити Платона, що забуває про апеляцію, тобто пише в Молдову ще до вступу рішення суду в законну силу", – каже Чорновол.

До свого допису вона додала і фото відповідного документа.

Чорновол про Платона
Чорновол про ПлатонаFacebook / Тетяна Чорновол

Далі пише, що Київська прокуратура реагує на рішення суду так, як і мусить – подає апеляційну скаргу.

"І тут Рябошапка також згадує про апеляцію – тисне на підлеглих та вимагає її відкликати. "А на підставі чого?" – виникає логічне питання у прокурорів. Не отримавши відповідь, прокурор у справі П. Рак, відкликаючи апеляцію, пише в Апеляційний суд все як є: тому що генеральний прокурор Рябошапка не дочекався апеляції та вже інформував молдовського колегу про необхідність повернення Платона в Україну. Мовляв, якось глупо після цього скасовувати рішення суду", – розповідає експарламентарка.

І продовжує: "Також у мене є документ, в якому начальник відділу міжнародного співробітництва прокуратури міста Києва Р. Нагальнюк, по-суті, документує тиск на нього зі сторони Генпрокуратури з вимогою вчинити незаконні дії – відкликати апеляцію. Він пише підлеглому Каська Коваленку: "На виконання доручення ГПУ направляю копію заяви прокурора про відмову від апеляційної скарги…". Тобто, заради Платона генпрокурор ламав власних підлеглих через коліно, але все дарма – Молдова не слухається, не віддає їм "клієнта".

Чорновол про Платона
Чорновол про ПлатонаFacebook / Тетяна Чорновол

Далі, за її словами, вона розповідає, що на цьому етапі "підключається ДБР". А тодішній керівник ДБР Роман Труба – перед самою своєю відставкою – начебто порушує кримінальне провадження щодо зловживання службовців ГПУ під час видачі Платона до Молдови в 2016 році. І зараз українська сторона – в процесі вимог до Молдови передати Платона Україні для проведення слідчих дій.

"А слідчі ДБР тим часом проводять допити прокурорів, які провели екстрадицію, та не знають, куди від сорому подіти очі. Адже вони розуміють, що їм "нарізано" завдання "відмазати" міжнародного злочинця, який входить у світовий топ аферистів. Адже в його вироку доведена сума розкрадання становить $1 млрд. А тепер уявіть, що це за сума в масштабах Молдови. Та це річний бюджет Молдови! А тепер зауважте, що весь цей цирк ще й відбувається під крики Портнова у Facebook про безневинну молдовську жертву попередньої влади", – пише Чорновол.

Вона припускає, що "все це виглядає на те, що Платон заплатив серйозні кошти за визволення його з молдовської в'язниці".

"Є чутки – $40 млн. Сума чимала, але і в команду порятунку топзлочинця входять не прості люди. Андрій Портнов і його колишній адвокат Андрій Смірнов, що нині працює в Офісі президента Зеленського. Завдяки такому "даху" портновський суддя Соколов не злякався прийняти "бєзпрєдєльне" рішення на користь міжнародного злочинця. А ДБР після звільнення Труби продовжує спецоперацію "відмазування" Платона. Також у команді порятунку Платона сам генпрокурор Рябошапка, його заступник Касько і підлеглий Каська – Ковальов", – уточнює Чорновол.

З її слів, "ця команда не вперше працює на Платона".

"Всі вони взяли замовлення від старого клієнта. Раніше цей самий В'ячеслав Платон грабував український "Енергоатом". Це була масштабна афера, коли через молдовські суди надулися сотні мільйонів фіктивних боргів "Енергоатому" перед фірмами Платона, і той багато років відгризав в українського монополіста шматочок за шматочком. Якщо простежити історію як "Енергоатом" то відбивався від Платона, то навпаки – "здавався", можна помітити, що Платон отримував перемоги, коли на ключових посадах вигулькували згадані вище особи", – каже колишня депутат Верховної Ради.

Вона наводить приклад з 2013 року, коли суд у Санкт-Петербурзі зобов'язав українського атомного монополіста заплатити фірмі Платона $28 млн.

"Зауважу, що посаду керівника Мінюсту тоді обіймала Олена Лукаш – людина Портнова. І напередодні цього програшу вона перевела директора департаменту судової роботи Міністерства юстиції України Германа Галущенка на посаду виконавчого директора з правового забезпечення "Енергоатому". Тобто це він організовував здачу "Енергоатома" під Платона в російському суді… В 2007 році вся ця команда разом (Рябошапка, Касько, Коваленко і Галущенко) працювали в одній експертній групі з підготовки міжнародних договорів України про правові відносини і правову допомогу в цивільних і кримінальних справах. Зараз Галущенко теж при владі – працює радником міністра економіки", – стверджує Чорновол.

Чорновол про Платона
Чорновол про ПлатонаFacebook / Тетяна Чорновол

"І на останок ще один факт, що демонструє зацікавленість "генпрокурорських" витягнути Платона з тюрми. У рішенні Печерського суду щодо скасування екстрадиції Платона фігурує його захисник – такий собі адвокат Грушовець. А тепер, увага! – це друг Каська. Він в якості адвоката захищав Каська, коли той був під кримінальним переслідуванням за квартирне шахрайство – оформив на себе дві службові квартири ГПУ загальною площею 200 кв. м. Одним словом – шахрайська солідарність. Українські рябошапки рятують молдавських крадишапок", – резюмувала ексдепутат.

Чорновол про Платона
Чорновол про ПлатонаFacebook / Тетяна Чорновол

Зазначимо, нещодавно генпрокурор Рябошапка заявив, що доказів, які зібрали слідчі у справі вбивства журналіста Павла Шеремета, – недостатньо для передачі в суд.

Попередній матеріал
Антикорупційний суд зобов'язав НАБУ відкрити справу проти очільника митниці
Наступний матеріал
Що буде з українцями, евакуйованими з Китаю – план дій
Loading...