Білоруська опозиціонерка Марія Колесникова розповіла про те, як з нею поводилися силовики після викрадення. Про це повідомляє "5 канал" з посиланням на TUT.BY.
Зазначається, що жінку намагалися примусово депортувати з країни, коли вона відмовилася залишити Білорусь добровільно. Спецслужбовці погрожували все одно її вивезти "живою чи частинами".
На Колесникову чинили психологічний тиск, обіцяли кинути за ґрати на 25 років і влаштувати їй проблеми у в'язниці.
Через це опозиціонерка подала заяву у Слідчий комітет Білорусі й вимагає відкрити кримінальне провадження проти працівників КДБ.
Водночас Колесникову, як і її соратниць Світлану Тихановську і Вероніку Цепкало, висунули на премію Сахарова за свободу думки. Номінанток запропонував "Прогресивний альянс соціалістів і демократів" – друга найбільша партія Європарламенту.
Жінки достойні відзнаки за те, що виборюють свободу і демократію у своїй країні та очолили протести проти диктатора Олександра Лукашенка, переконані депутати. Лауреатів оголосять 22 жовтня.
Премію Сахарова Європарламент вручає діячам та організаціям, які борються за права людини, від 1988-го року.
Нагадаємо, 7 вересня 2020 року вранці біля Національного художнього музею невідомі люди посадили Колесникову в мікроавтобус із написом "Зв'язок" і відвезли в невідомому напрямку.
Згодом стало відомо, що опозиціонерку Колесникову, Родненкова і Кравцова хотіли примусово видворити з Білорусі, і Колесникова порвала свій паспорт під час примусового видворення.