Гроші
Гроші Shutterstock

Низка країн почали розслідування за даними Pandora Papers – а влада України шукає відмовки

  Читайте по-русски
  Україна посіла перше місце за кількістю причетних до офшорного скандалу, який розгорівся після глобального витоку документів Pandora Papers

  Вісім країн оголосили про старт розслідувань на підставі витоку фінансових документів Pandora Papers. Про це йдеться на інтернет-ресурсі Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), який і займався аналізом документів.

  Після того, як 3 жовтня ICIJ і його партнери опублікували розслідування про діяльність офшорних компаній, офіційні особи Пакистану, Мексики, Іспанії, Бразилії, Шрі-Ланки, Австралії, Панами та Чехії пообіцяли провести розслідування.

  Зокрема, влада Чехії анонсувала розслідування щодо осіб, згаданих у Pandora Papers, зокрема, прем'єр-міністра країни Андрея Бабіша. У звіті Pandora Papers мовиться, що 2009 р. Бабіш переказав 22 млн доларів через офшорні компанії на придбання нерухомості на Французькій Рив'єрі, зберігаючи своє право власності на неї в таємниці.

  Прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан пообіцяв провести розслідування щодо всіх громадян, згаданих Pandora Papers, та "вжити відповідних заходів". У документах фігурували міністр фінансів країни та один із головних спонсорів Ірмана Хана.

  Уряд Панами пообіцяв почати "нагляд" за офшорними постачальниками, згаданими в Pandora Papers. Один із них, юридична фірма Alcogal зі штаб-квартирою в Панамі, залучена до деяких гучніших корупційних скандалів, зокрема міжнародного футбольного скандалу FIFAgate (коли швейцарська влада заарештувала кількох чиновників FIFA за звинуваченням у корупції за два дні до виборів нового глави організації). Крім того, податкові органи Панами повідомили про майбутні перевірки всіх платників податків Панами, згаданих у розслідуванні.

  Лідер бразильської опозиції в законодавчому органі Алессандро Молоні оголосив, що попросить правоохоронні органи країни розслідувати офшорну діяльність міністра економіки Паулу Гедеса і президента центрального банку Бразилії Роберто Кампоса.

  Іспанські податківці оголосили, що розслідують можливі злочини людей, згаданих у документах.

  Відзначилася і Росія. Президент Путін не фігурує у файлах – на відміну від його оточення. Дмитро Пєсков у понеділок заявив, що сумнівається в  правдивості розслідування журналістів, мовляв, подальше розслідування не планується.

  Згідно з даними витоку документів Pandora Papers, понад 10 українців приховують свої активи у Великій Британії через офшорні компанії. Україна посіла І місце за кількістю причетних до офшорного скандалу. Документи Pandora Paper повідомляють і про схему переказу коштів від структур Коломойського до офшорних фірм Володимира Зеленського та його соратників. Журналістами визначили кінцевих власників офшорів – вони могли отримати кошти, які вважаються частиною історії з відмивання грошей "ПриватБанку".

  Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що припущення про причетність "Студії квартал 95" до історії "ПриватБанку" не базуються на фактах і є "чистою конспірологією".

  А очільниця ОГПУ Ірина Венедіктова заявила, що відомості, опубліковані в розслідуванні, "не стали сюрпризом" для українських правоохоронців, і водночас правдивість матеріалу, за її словами, – це черговий знак питання.

  Pandora Papers – глобальний витік документів 14 фірм, які реєстрували та обслуговували офшорні компанії. 11,9 млн офшорних документів рік досліджували понад 600 журналістів з усього світу, завдяки чому стало відомо про секретні активи, таємні угоди та приховані статки 130 найбагатших людей світу, серед яких і відомі політики.

  Попередній матеріал
  Ефективність вакцини від коронавірусу Pfizer знижується вполовину через 6 місяців після введення
  Наступний матеріал
  Регулятор ЄС рекомендує отримати бустерні дози вакцинами Pfizer і Moderna людям з ослабленим імунітетом
  Loading...