meest-online.com

Нуланд навідалася до Москви: стало відомо, про що говорили сторони

  Американська сторона підкреслила, що й надалі підтримує повну імплементацію Мінських угод, а "двостороння взаємодія між США та РФ по Україні продовжується"

  Помічник Держсекретаря США Вікторія Нуланд разом із представниками Ради національної ради безпеки Сполучених Штатів відвідали Москву. Під час цієї зустрічі сторони говорили про подальші кроки щодо імплементації Мінських угод. Про це повідомив заступник речника Держдепартаменту США Марк Тонер, передає "Укрінформ".

  "Головне, на чому був зосереджений цей візит, це досягнення прогресу по Україні, які наступні кроки необхідно зробити з метою повної імплементації Мінських домовленостей", – зазначив Тонер.

  Представник США також підкреслив, що, попри призупинення контактів між США і Росією в інших сферах, "двостороння взаємодія по Україні продовжується". При цьому, за його словами, Мінські домовленості залишаються єдиним шляхом для відновлення миру і стабільності на сході України.

  "Ми й надалі підтримуватимемо повну імплементацію (Мінських угод)", – заявив представник Держдепу.

  За словами Тонера, з точки зору Вашингтона, це вимагає повного припинення вогню, безперешкодного доступу для спостерігачів ОБСЄ, проведення виборів відповідно до українського законодавства, "що означає за стандартами ОБСЄ", а також відведення іноземних сил та озброєння. Ще одним важливим пунктом він назвав повернення Україні контролю території до міжнародного кордону.

  "Очевидно, багато роботи ще належить зробити. У цьому контексті ми продовжуємо вірити, що Мінський процес є шляхом досягнення цього", – наголосив представник Держдепартаменту США.

  Як повідомляє УНІАН, у рамках візиту Нуланд також провела переговори з помічником президента РФ із зовнішньої політики Юрієм Ушаковим і помічником президента РФ Владиславом Сурковим. На зустрічі йшлося про врегулювання ситуації на Сході. Зокрема, обидві сторони підтвердили, що розведення сил і засобів на перших ділянках лінії розмежування є важливим початковим кроком на шляху покращення ситуації з безпекою.

  Окремо було обговорено політичні питання, питання безпеки та гуманітарні питання.

  Нагадаємо, раніше Держсекретар США Джон Керрі заявив: "Москва не повинна мати жодних сумнівів – ми будемо стояти на підтримці єдиної України".

  Як відомо, 3 жовтня США призупинили двосторонні переговори з РФ щодо Сирії.

  Попередній матеріал
  Борислав Береза: "За Чай.com" з Романом Чайкою – повне відеоінтерв'ю
  Наступний матеріал
  Розенко розповів про ціну на газ та інфляцію у 2017 році

  Нуланд відзвітувала про "конструктивну" розмову з Сурковим у Москві

  Посольство США у Росії прокоментувало переговори у Мінську

  "Дуже складні переговори": у Мінську збирається Тристороння контактна група

  Переговори в Мінську: Україна жорстко поставила питання про "праймеріз" на окупованих територіях Донбасу