business.ua

Держсекретар США: Москва не повинна мати жодних сумнівів – ми будемо стояти на підтримці єдиної України

  У Вашингтоні наголошують, що пошуки шляхів співпраці з РФ не звільняють США від зобов’язання стояти на засадах міжнародного права

  Державний секретар США Джон Керрі запевняє, що країни НАТО та Європейського Союзу залишаються непохитними у своїй підтримці стабільної, єдиної і демократичної України. Про це він завив під час виступу у Брюсселі, передає УНІАН.

  "Бажання НАТО і країн ЄС шукати спільне підґрунтя з Росією не звільняє нас від зобов’язання стояти на наших засадах свобод та міжнародного права. Тому ми залишаємося непохитними у нашій підтримці стабільної, єдиної та демократичної України. Москва не повинна мати жодних сумнівів – ми будемо на цьому стояти", – наголосив держсекретар США.

  Керрі також підкреслив, що "явна агресія" з боку Росії – "це не те, що будь-хто з нас готовий прийняти… І немає іншого місця у світі, де це зрозуміють краще, ніж у Європі. Ми застосували санкції і ми наполягаємо на дипломатичному вирішенні конфлікту на Донбасі та анексії Криму, навіть якщо ми і заохочуємо уряд України пришвидшити проведення реформ", – зазначив він.

  Як повідомив держсекретар США, санкції проти РФ були розроблені для того, щоб заохочувати повернути мир, стабільність та визнання суверенітету країн.

  Крім того, представник США заявив, що пошуки шляхів співпраці з Росією не звільняють США від зобов’язання стояти на засадах міжнародного права.

  "Ми хочемо працювати з Росією, яка віддана подоланню спільних загроз. Я витратив так багато часу з міністром закордонних справ Росії, скільки я не витрачав на іншого дипломата, але бажання НАТО і країн ЄС шукати спільне підґрунтя з Росією не звільняє нас від зобов’язання стояти на наших засадах свобод та міжнародного права", – вкотре наголосив Керрі. 

  Нагадаємо, 29 вересня стало відомо, що у НАТО готові посилити підтримку України в боротьбі з агресією РФ.

  Попередній матеріал
  Півстолітня історія розвідки: українські миротворці святкують річницю зі створення військової частини
  Наступний матеріал
  Тарас Дутко: Звертаюся до людей, які мають фізичні проблеми – не покидайте надії, підіть у паралімпійський спорт

  Керрі: Величезна недовіра між США і РФ може зупинити обговорення врегулювання в Сирії

  Штайнмаєр провів зустріч із Керрі – не оминули й "українське питання"

  У НАТО готові посилити підтримку України в боротьбі з агресією РФ

  Шкрум: Якщо Україна розірве дипломатичні відносини з РФ, іноземні партнери нас підтримають