бурштин
бурштин 5 канал

"Нова історія бурштину": НАБУ завело справу на двох нардепів, вони – не відмовчуються

Які аргументи наводять у САП, чому нардеп Поляков вхопив камеру з рук детектива НАБУ та що самі фігуранти справи відповідають на закиди щодо бурштину – усе це та деталі гучної справи - у сюжеті "5 каналу"

У НАБУ та САП щонайменше двом народним обранцям закидають лобіювання у Верховній Раді інтересів бурштинокопачів. Слідство вважає, що за свою законотворчу діяльність, спрямовану на сприяння бурштинокопачам, депутати й отримували грошову винагороду від іноземної фірми. А потому нардепи й свою схему з бурштином розробили. 

Українська Спеціалізована антикорупційна прокуратура уперше використала агентів під прикриттям. Нібито компанія-нерезидент "Фуджейра" спробувала налагодити незаконний видобуток бурштину в Україні за допомогою законотворців. Як наслідок - шестеро затриманих. Серед підозрюваних є і двоє народних депутатів - Максим Поляков з "Народного фронту" і Борислав Розенблат з БПП.

У САП розповідають, що першим на заклик "Фуджейри" відгукнувся депутат від "Народного фронту" Максим Поляков. Згодом залучив і колегу від "Блоку Петра Порошенка" Борислава Розенблата, який працював над законопроектом про видобуток та експорт бурштину. Разом вони начебто отримали 15 тисяч доларів за те, щоб внести поправки до законодавства, які поліпшать умови роботи підприємствам, що видобувають бурштин

Далі ж, за даними слідства, Розенблат сформував власну схему і збирався отримати за сприяння у роботі 285 тисяч доларів. На отриманні 200 тисяч із них і затримали водія депутата.

Які аргументи наводять у САП, чому Поляков вхопив камеру з рук детектива НАБУ та що самі фігуранти справи відповідають на закиди щодо бурштину – дивіться у сюжеті:

Олена Бережнюк, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
На Хрещатику вогонь охопив старовинну будівлю: палає уже третю годину
Наступний матеріал
Сучасні авіоніка та двигуни: "5 канал" представляє віртуальну екскурсію українським Ан-132Д
Loading...