Ситник, Холодницький
Ситник, Холодницький 5 канал

"Бурштинова операція" НАБУ та САП: як детективи вийшли на слід нардепів

Слідчі дії виявили, що до махінації з незаконним видобутком бурштину причетні двоє чинних народних депутатів та кілька помічників нардепів

У рамках "бурштинової справи" слідчі затримали трьох осіб. Серед них троє - помічники народних депутатів. Про це на спільному брифінгу 20 червня розповіли директор НАБУ та керівник САП, передає "5 канал". 

Як зауважив чільник САП Назар Холодницький, до "бурштинової схеми" причетні і самі народні депутати, щодо яких внесуть подання про зняття недоторканності. "Наразі повідомлення про підозру оголошено шести особам – двом охоронцям народного депутата, помічнику і трьом представникам міжфракційного депутатського об’єднання", - заявив Ситник.

  • Агенти під прикриттям та фейкова компанія

Як стало відомо у ході брифінгу, вперше в Україні правоохоронці використали для розробки злочинної схеми агентів під прикриттям. Була створена фейкова компанія-нерезидент "Фуджейра". Компанія була зареєстрована у США. Її представники звертались до представників української влади з проханням посприяти у видобутку бурштину на території Україні.

Спершу правоохоронці шукали тих, хто відгукнеться на таке "прохання". За словами чільника САП Назара Холодницького, два народні депутати зголосилися на такі дії. Йдеться про нардепів Борислава Розенблата (БПП) і Максима Полякова ("Народний фронт").

"Розенблат, на думку слідства, вирішив взяти участь у видобутку та експорті бурштину, у зв'язку з чим уже сам звернувся до представника фірми-нерезидента із проханням, більш подібним на вимогу, щодо організації спільного бізнес-проекту, в якому взяв на себе зобов'язання, скажімо так, вирішувати питання з низкою державних служб та органів. При цьому, бурштин мав вивозитися з України за заниженими цінами, а частина дійсного прибутку мала надходити на рахунки компанії у США, за наполяганням Розенблата співвласником компанії стала його рідна сестра", - зазначив Холодницький.

  • "Законодавчі ініціативи"

Слідство також вважає, що Розенблат погодився лобіювати у Раді закон, що полегшуватиме ведення цього бізнесу, відмінить мито на ввезення техніки для виробництва бурштину і зменшить орендну плату для видобування бурштину. Правоохоронці стверджують, що за таку "роботу" нардеп отримав 15 тисяч доларів, і за таку ж роботу ще 11 тисяч доларів отримав помічник нардепа від "Радикальної партії". Його ім'я поки не називають.

Згодом, коли провести необхідний закон не вдалося, Розенблат, за версією слідства, попросив у компанії 285 тисяч доларів. Сьогодні детективи НАБУ затримали охоронця нардепа з 200 тисячами доларів.

  • Депутатська недоторканість Розенблата і Полякова

Крім того, стало відомо, що НАБУ і САП направили Генпрокурору Юрію Луценку подання на зняття депутатської недоторканності з Розенблата та Полякова.

Чільник НАБУ Артем Ситник сподівається, що питання зняття недоторканності розглянуть до завершення поточної сесії Верховної Ради. За його словами, зібраної детективами доказової бази "більш ніж достатньо" для прийняття рішення про позбавлення Розенблата і Полякова депутатської недоторканості.

"Подання щодо зняття імунітету з народних депутатів Розенблата і Полякова зараз скеровані Генпрокурору. Сподіваюсь, що Генпрокурор оперативно відреагує на ці листи і відповідно направить подання до парламенту, тому що у нас не так багато часу", - зазначив Ситник.

  • Перший вилов

Як стало відомо, нині затримана перша партія – це 104 кг бурштину, видобуті у рамках цієї справі. 

Попередній матеріал
Стан виконання рішення про стягнення коштів з ПАТ "Газпром" - відео
Наступний матеріал
У Трампа немає бажання зберегти Росію та її міць – експерт
Loading...