Лідери КНДР та Південної Кореї
Лідери КНДР та Південної Кореї
5 канал

"Нова епоха миру": Південна і Північна Кореї підпишуть мирний договір

Зустріч минула плідно, а співрозмовники оголосили про початок ери миру та денуклеаризації

Північна та Південна Кореї домовилися припинити війну. Про це йдеться у відповідній декларації, яку 27 квітня підписали Кім Чен Ин та Мун Чже Ін. Договір має покласти формальне закінчення війні, що розділила півострів ще 1953 року. Дотепер Пхеньян і Сеул фактично залишалися у стані війни, нагадує "5 канал".

Зустрілися голови КНДР та Південної Кореї у прикордонному пункті Пханмунджом. Там вони потиснули один одному руки, перетнули військово-демаркаційну лінію і підписали декларацію, в якій оголосили про початок ери миру та денуклеаризації.

"Обидва лідери урочисто заявляють... що на Корейському півострові більше не буде війни, і почалася нова епоха миру", – зазначається в заяві.

Перший раунд переговорів розпочався близько 6:00 за київським часом. У ході зустрічі, яку ЗМІ охрестили історичною, лідер КНДР пообіцяв: "Більше не будити президента Південної Кореї Мун Чже Іна ракетними запусками".

Крім того, він пообіцяв припинити випробування ядерних та балістичних ракет і закрити ядерний полігон у Пхунгері. А ще Кім Чен Ин хоче налагоджувати дружні відносини з сусідами і покласти край конфронтації на Корейському півострові.

Загалом перший етап переговорів тривав у закритому режимі близько двох годин. Після завершення лідери обох Корей пішли на обід – окремо. По обіді Кім Чен Ин і Мун Чже Ін знову зустрілися. І разом посадили сосну на кордоні між двома Кореями – як символ миру.

Після переговорів має розпочатися бенкет. До лідерів Корей приєдналися перші леді – дружина Мун Чже Іна – Кім Чжон Сук і дружина Кім Чен Ина – Лі Сіль Чжу.

Дивіться також: 

Спуск Макрона на 'Ле Террібль'
/
Спуск Макрона на 'Ле Террібль'
/
Спуск Макрона на 'Ле Террібль'
/
Макрон на 'Ле Террібль'
/
Макрон на 'Ле Террібль'
/
АПЧ 'Ле Террібль'
/

Попередній матеріал
Навіщо бізнесмену кінопремія і як вручення "Золотої дзиґи" підштовхує знімати для глядача: Вікторія Тігіпко у "Кіно з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
Верховний суд: підприємці на пенсії звільняються від сплати єдиного внеску