Жан-Марк Еро та Павло Клімкін
Жан-Марк Еро та Павло Клімкін Фото МЗС України

Нормандська четвірка "звірила годинники": результати зустрічі голів МЗС Франції та України у Парижі

Росія повинна припинити підтримку сепаратистів, наголосив Жан-Марк Еро

Щоб урегулювати конфлікт на Донбасі, сторони мають знайти політичне рішення, а Росія повинна припинити підтримку сепаратистів – так вважає міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро. Під час зустрічі із головою МЗС України Павлом Клімкіним у Парижі він наголосив, що розуміє, наскільки це питання складне і чутливе для громадян України. Втім, у Парижі вважають, що це – єдиний вихід, передає "5 канал".

"Росія має певний вплив на сепаратистів на Донбасі. Я вкотре закликаю російську владу застосувати весь свій вплив, щоб на Донбасі нарешті стало безпечно. Це дасть українській владі можливість досягти прогресу в реалізації політичної частини мінських угод", – зазначив Еро.

Голова ж вітчизняного МЗС заявив, що жодні компроміси у питаннях тимчасової окупації Криму та виконання Мінських угод для України неприпустимі: "Ми доведемо, що Росія фундаментально порушує конвенції, які встановлюють правила цивілізованого світу. Це конвенції про заборону фінансування тероризму і заборону расової дискримінації. Тому маємо довести виконання Мінських домовленостей до кінця і повернути мир на Донбас і так само дуже важлива для нас позиція щодо неможливості жодних компромісів в питанні тимчасової окупації Криму".

У свою чергу, міністри закордонних справ Росії та Німеччини закликали залучити до переговорів у "нормандському форматі" і Сполучені Штати. У Москві переконані: у світі немає жодного конфлікту, де можна було б обійтися без США.

Голова МЗС Німеччини Зігмар Габріель підкреслив, що порушення кордонів у Європі є неприйнятним, адже це порушення міжнародних принципів повоєнного світу: "На мою думку, і німці, і росіяни зацікавлені в тому, щоб співпрацювати і брати на себе спільну відповідальність за свободу, безпеку та стабільність. Це зрозуміло усім, я вважаю. Росія – важливий партнер не лише для Німеччини, а й для усієї Європи".

Востаннє міністри "нормандського формату" зустрічалися під час безпекової конференції у Мюнхені. Тоді погодили припинення вогню, відведення важкого озброєння, доступ представників ОБСЄ та Червоного Хреста до полонених. Однак сепаратисти, яких активно підтримує Росія, більшості домовленостей і далі не дотримується.

Арсен Цимбалюк, "5 канал"

Попередній матеріал
США відзначили навмисні спроби Росії посилити гуманітарну кризу на Донбасі
Наступний матеріал
Лукашенко образився на Москву через заяви про "газовий шантаж"
Loading...

Санкції США проти РФ залишатимуться до деокупації Донбасу та Криму – Держсекретар

Клімкін розповів, чому "нормандський формат" не дає результату

Клімкін озвучив теми, які обговорять на зустрічі в "нормандському форматі"

Ерлер про Донбас: Політичний процес відновлюється, як тільки загострюється ситуація

США відзначили навмисні спроби Росії посилити гуманітарну кризу на Донбасі

Ворожа "вогняна злива" та вірші Кобзаря: захисники Новотроїцького звітують про останні події