Крим, Судак, вид на море
Крим, Судак, вид на море Depositphotos

"Нічого спільного з реальністю": у президента відповіли на наміри окупантів перейменувати Крим

Читайте по-русски
За міжнародним правом Крим визнається автономною республікою у складі України
Будь-яка спроба окупантів змінити назву захопленого регіону з Криму на Тавриду буде неправомірною. Таку позицію висловив постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич, повідомляє "Укрінформ".

"Ми чули багато від окупаційної влади. Наприклад те, що Північно-Кримський канал, за міжнародним правом, повинен мати статус міжнародного. Це абсолютна нісенітниця, адже це інфраструктурна одиниця України, так само як, наприклад, траса Київ – Одеса", – аргументував постпред.

"Тепер ми бачимо, що вони переходять до нового етапу інформаційних заходів, що, мовляв, Крим треба перейменувати, тому що є інша частина – там колись були давньогрецькі міста-поліси. Безумовно, ми з повагою ставимося до грецької частини історії Криму. Але будь-яка спроба зміни назви Криму є абсолютно неправомірною дією окупаційної влади", – зазначив Кориневич.

Він наголосив, що за міжнародним правом Крим визнається автономною республікою у складі України.

"Усі ці пропозиції Росії не мають нічого спільного з реальністю. Це стосується напряму й офіційної назви півострова",– констатував Кориневич.

Довідка: "постпред" Криму при президентові Росії Георгій Мурадов заявив, що "влада" півострова позитивно оцінила ідею затвердити другу офіційну назву регіону – Таврида. Він зазначив, що з таким проханням до окупаційної влади регіону звернулася місцева грецька діаспора. Як відомо, Таврійська губернія існувала в царській Росії з 1802 по 1921 рік. До її складу входив Кримський півострів, а також деякі райони степової частини України.

Як раніше повідомляв 5.ua, пропозиція перейменувати анексований Крим на Тавриду, щоб зміцнити його "російський статус", – це спроба окупантів відвернути увагу жителів півострова від реальних проблем. Таке пояснення дав колишній перший заступник очільника МінТОТ Юсуф Куркчі.

Попередній матеріал
Зустріч Зеленського з Коломойським: журналістам не вдалося отримати запис розмови
Наступний матеріал
США запровадили додаткові санкції проти російських компаній та громадян – причини
Loading...

На адмінмежі з окупованим Кримом одразу два КПВВ змінять режим роботи – причина

"Були провокації щодо Криму та війни": звільнений моряк Ейдер розповів, про що питали в СІЗО

Сенцов: Я ніколи не визнаю Крим частиною Росії

Нардепи декриміналізували фіктивне підприємництво – подробиці

Ощадбанк дістав можливість стягнути з РФ компенсацію за анексію Криму

Українська делегація залишила засідання ОБСЄ через заяви щодо "російського Криму"