Роман Насіров у суді
Роман Насіров у суді 5 канал

Ніч із Насіровим: як перед світанком чільника ДФС судили – сюжет

Епопея із обранням запобіжного заходу закінчилась – Насірова арештували на 60 діб під заставу в 100 млн грн

Роману Насірову суд таки обрав запобіжний захід. Відстороненого високопосадовця арештували на 60 діб та визначили заставу в 100 млн грн. Це рішення суддя Cолом'янського суду Олександр Бобровник ухвалив близько четвертої ранку. Усю ніч у залі суду чергували і кореспонденти "5 каналу".

У переповненій залі суду – хилився від втоми головуючий. Сумно чергував лікар. І ходив сам – ще кілька днів тому непритомний і лежачий – Роман Насіров. У перерві він пояснив: у нього був передінфарктний стан, тому його возили на ношах. А коли отримав підозру від слідчих – йому вкололи заспокійливе. Нині ж дія ліків – скінчилась. Відійшов трохи, але руки і досі забинтовані та з катетерами.

Прокурори просять – з катетерами чи без – арештувати затриманого. І випустити лише, якщо фіскал сплатить 2 млрд грн застави. Випускати Насірова, кажуть, не можна. Бо втече. Останнім часом аж надто часто літав за кордон. Має там нерухомість. А ще британський паспорт і угорське громадянство. Неправда, – каже Насіров. Стовідсотково, – запевняє прокуратура.

"Що стосується Британії, у нас є офіційна відповідь офіцера зв'язку з посольства Британії про те, що голова Фіскальної служби Роман Насіров є громадянином Великої Британії", – розповів начальник четвертого відділу спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків.

Гурт адвокатів Насірова переконує, що їхній підзахисний тікати не збирається. Прокурори ж наполягають на арешті. Суддя пішов думати. А Насіров – спілкуватися із пресою і зізнаватися – в СІЗО він не хоче. Попри небажання Насірова сідати за грати, суд таки вирішує арештувати головного фіскала на 60 діб. І озвучує розмір застави – 62,5 тис. прожиткових мінімумів, що дорівнює 100 млн грн.

Прокурори кажуть, що застава замала для такої фігури. І обіцяють оскаржувати таке рішення суду. Адвокати теж готові до оскаржень – мають на це п'ять днів. І додають, що їхній клієнт хворий, тому має перебувати в лікарні. "На даний момент, наскільки мені відомо, його дійсно збираються везти в СІЗО, проте на даний момент Насіров є стаціонарним хворим лікарні "Феофанія", – зазначив адвокат Андрій Кузьменко.

Грошову заставу Насіров може внести у будь-який час. Якщо це станеться, то він буде на волі. Втім, зобов'язаний приходити в суд, не виїжджати з місця реєстрації і носити електронний браслет. "Навіть якщо він завтра їх внесе, є доба для перевірки законності, він зможе вийти зі слідчого ізолятора тільки на наступний день", – уточнив начальник відділу САП Симків.

Після рішення суду, вже о 4 годині ранку, з двору приміщення виїхало дві автівки з детективами НАБУ і вийшли медики. В одній машин вочевидь вивезли і Насірова. Але куди – невідомо. Активісти, які увесь час чатували під будівлею – розійшлися.

Анна Мірошниченко, Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Суд у справі Насірова оголосив вирок: голову ДФС заарештували – відео
Наступний матеріал
Порошенко про суд у Гаазі: "Ми очікуємо рішень, які зупинять поставки зброї на окуповану територію"
Loading...

Суд у справі Насірова відмовився відкласти засідання до ранку

"Пригоди податківця": Історія із ковдрою в клітинку, протистоянням НАБУ і вахтером Феофанії

Насіров не поїде із зали суду до СІЗО – Transparency International