Роман Сущенко
Роман Сущенко
Ірина Геращенко / Facebook

Незаконний вирок Сущенку: ВР офіційно звернеться до світових лідерів та міжнародних організацій

  4 червня Московський міський суд визнав українського журналіста Романа Сущенка винним у шпигунстві та призначив покарання у вигляді 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму

  Верховна Рада звернеться до парламентів іноземних держав, світових лідерів та міжнародних організацій у зв'язку з незаконним вироком московського суду українському кореспондентові Роману Сущенку. Відповідну постанову підписав голова Верховної Ради Андрій Парубій. Текст документа він оприлюднив на сторінці у Twitter.

  Верховна Рада України постановляє:

  1. Засудити неправосудний вирок Московського міського суду у справі незаконно утримуваного в Російській Федерації громадянина України Романа Сущенка.

  2. Затвердити звернення Верховної Ради до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей міжнародних організацій, світових лідерів у звязку з неправомірним вироком Московського міського суду у справі українця Романа Сущенка.

  Нагадаю, 4 червня Московський міський суд визнав українського журналіста Романа Сущенка винним у шпигунстві та призначив покарання у вигляді 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Водночас, його захисник, Марк Фейгін подав скаргу на рішення суду. Романа Сущенка затримали у Росії 30 вересня 2016 року. За версією російських спецслужб, Сущенко є кадровим співробітником української військової розвідки, який збирав інформацію про російське військо. Зі свого боку, українська сторона справу проти журналіста називає сфабрикованою та вбачає в цьому політичне переслідування. 

  Попередній матеріал
  Віталій Кличко став першим українцем, який увійшов у Міжнародний зал боксерської слави в США
  Наступний матеріал
  Росії в G7 – не буде: у перший день саміту держави-учасники висловили одностайну позицію

  Чи матиме успіх закон про Антикорупційний суд – думки депутатів та експертів

  Верховна Рада нарешті ухвалила закон про Вищий антикорупційний суд: як це було

  Верховна Рада обрала нового аудитора НАБУ

  Парламент звільнив Данилюка з посади міністра фінансів

  Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд

  Засідання Верховної Ради: остаточний розгляд закону про Антикорупційний суд – відео