Кордон, Україна, Білорусь
Кордон, Україна, Білорусь Фото "Главком"

Тепер для в'їзду в Білорусь українцям необхідні закордонні паспорти

  Читайте по-русски
  У ДПСУ кажуть про поліпшення захисту громадян

  Із 1 вересня для перетину кордону між Україною і Білоруссю українцям необхідні закордонні паспорти. Про це повідомляє Держприкордонслужба України. 

  Так, із початком осені набуває чинності постанова Кабміну "Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян".

  У ДПСУ відзначають, що це поліпшить захист українців, адже процедура ідентифікації громадян України закордонними установами є простіша в разі втрати закордонного паспорта, ніж ідентифікація в разі втрати внутрішнього паспорта України. Також це має зменшити час проходження прикордонного контролю, оскільки інформація із закордонних паспортів зчитується автоматичними рідерами. 

  При цьому тих українців, які після 1 вересня перебуватимуть на території Білорусі без закордонних паспортів, прикордонники пропускатимуть безперешкодно і за внутрішніми паспортами, відзначають у ДПСУ. 

  Водночас ті українці, які живуть у прикордонних районах, зможуть і надалі користуватися чинними правилами поїздок у Республіку Білорусь у місцевих пунктах пропуску за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження (для осіб, віком до 18 років), адже це регламентовано іншою угодою між урядами. 

  Раніше повідомлялося, уряд скасував з 1 вересня можливість перетину кордону за паспортом громадянина України.

  Попередній матеріал
  Із 1 вересня батьки отримуватимуть "Пакунок малюка" за новими правилами – що зміниться
  Наступний матеріал
  Як змінюються правила в'їзду до Болгарії, Словаччини та Угорщини з 1 вересня
  Loading...