ПЦУ
ПЦУ pomisna.info

Не можемо допустити реваншу: ПЦУ застерегла владу від політичного переслідування Порошенка

  Читайте по-русски
  І безкарність для порушників закону, і безпідставне переслідування – є однаково неприпустимими, наголосили в ПЦУ

  Православна церква України наголосила на неприпустимості політичної мотивації у діяльності правоохоронних органів та засвідчила глибоке занепокоєння кризою довіри до системи правосуддя в Україні. Про це йдеться в заяві Київської митрополії ПЦУ на сайті Церкви.

  "Ми твердо переконані в тому, що Україна може мати сталий розвиток і надію на краще майбутнє лише в разі інституційного утвердження правосуддя, яке не залежить від поточної політичної ситуації, захищене від корупційних впливів, здійснюється на основі верховенства права, з додержанням презумпції невинуватості, передбачає відсутність вибірковості. Лише таке правосуддя здатне мати довіру та справді служити встановленню справедливості", – наголосили в ПЦУ.

  І додали: "На жаль, ми бачимо, що попри намагання проводити реформи, система правосуддя в цілому, окремі її елементи та інституції надалі залишаються серед лідерів суспільної недовіри".

  У заяві наголошується, що внесення політичної складової та вибірковість розслідувань – лише поглиблюють недовіру суспільства. Як доказ – ганебні судові переслідування представників опозиції за часів біглого президента Віктора Януковича. Також це істотно підриває і міжнародний авторитет України.

  "З минулого слід робити правильні висновки, адже внутрішні та зовнішні ризики, з якими стикається Україна зараз, в умовах триваючої російської агресії, пандемії та спричиненої нею глобальної економічної кризи – неспівставно більші, ніж десятиліття тому", – попереджає ПЦУ.

  Київська митрополія нагадує і застерігає, що і безкарність для порушників закону, і безпідставне переслідування лише заради переслідування – є однаково шкідливими та неприпустимими.

  "Нас, як Церкву, змушує звертати на себе увагу той факт, що останнім часом наполегливо, особливо у пов'язаних з країною-агресором ЗМІ, проводиться думка, що різні обвинувачення, які висуваються проти п'ятого президента України Петра Порошенка, мають якийсь зв'язок з його роллю, як глави держави, в сприянні церковному об'єднанню, утворенню Православної церкви України та в отриманні нею Томосу від Вселенського патріарха", – підкреслила ПЦУ в заяві.

  І продовжила: "З огляду на все вищесказане очевидним є, що будь-яка політична мотивація у діяльності правоохоронних органів та порушенні кримінальних справ, зокрема проти п'ятого президента України, є недопустимими. Більше того, вона буде небезпечною для громадянського миру в умовах російської агресії, коли країна-агресор радо використовує будь-які конфлікти всередині України на шкоду нашій державі та для досягнення своїх цілей у гібридній війні".

  У Православній церкві України зауважили, що протягом минулого року багато разів стикалися з прикладами того, як юридична система перешкоджає волевиявленню релігійних громад, переслідує духовенства та активних парафіян, тисне на сумлінних представників органів місцевої влади і самоврядування.

  "Наша єдність, наша державна і церковна незалежність, наша гідність і свобода дісталися занадто дорогою ціною, яку заплатили покоління наших предків і яку продовжують платити зараз захисники від російської агресії. Тому ми не можемо допустити, щоби ворог скористався нашими внутрішніми непорозуміннями, політичними суперечками та недосконалістю державних інституцій для руйнування цих здобутків та здійснення реваншу", – резюмували в ПЦУ.

  Нагадаємо, напередодні президент Європейської народної партії Дональд Туск передав сигнал чинному президенту Володимиру Зеленському – наголосив на необхідності поважати політичних опонентів.

  Попередній матеріал
  У Києві готові посилити карантин через зростання кількості хворих на COVID-19
  Наступний матеріал
  Пентагон назвав Україну важливим партнером у "стратегічному суперництві з Росією"
  Loading...