Рефат Чубаров
Рефат Чубаров 5 канал

"Не дамо росіянам її знищити": Чубаров потужно виступив на підтримку української мови

Читайте по-русски
Очільник Меджлісу закликав українців приєднатися до протесту проти антиукраїнського законопроєкту

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров виступив під час акції на підтримку української мови під Верховною Радою.

"Якщо хочуть вбити, знищити якийсь народ – у нього насамперед вбивають мову. Потім вбивають колективну пам'ять, щоб люди забули, хто вони і звідки. А потім у них забирають територію. Так було багато разів в історії, так було з нами, кримськими татарами… Але ми вижили, бо батьки казали нам, що Крим є нашою землею, а кримськотатарська – то наша мова!" – вказав Чубаров.

Він нагадав, що парламент минулого скликання заклав фундамент для повноцінного функціонування в Україні – української мови як державної. А законопроєкт нардепа від "Слуги народу" Максима Бужанського – це свідчення реваншу і прямого тиску на суспільство. У той час, як російська мова в Україні –  не потребує захисту, а Росія в окупованому Криму – витісняє українську та кримськотатарську мови.

Очільник Меджлісу кримськотатарського народу закликав українців приєднатися до протесту проти антиукраїнського законопроєкту.

Зазначимо, у законопроєкті Максима Бужанського йдеться про те, що перехід російськомовних середніх класів на навчання українською з 1 вересня 2020 року буде скасовано. Документ також знижує об'єм української: замість 80% буде 20% у п'ятому-восьмому класі, 40% – у дев'ятому, 60% – у старших класах.

Читайте також: "Антиукраїнський законопроєкт" Бужанського про мову передумали розглядати в Раді в четвер

Попередній матеріал
"Не чіпай мову": учасникам акції довелося фактично видирати активіста в поліції – включення
Наступний матеріал
Поранений сержант і тіло загиблого медика досі залишаються на полі бою – штаб ООС
Loading...