Найбільше за два роки скоротився експорт у Росію з Естонії, йдеться в доповіді аналітиків, повідомляє видання Delfi.
Якщо в 2013 році експорт з Естонії в Росію становив 39,5% загального обсягу експорту за межі ЄС, то у 2015 році цей показник склав 26,8%, тобто впав на 12,7%. У Латвії зниження частки експорту склало 10,7%, в Литві – 9,1%, в Словаччині – 7,7%, в Чехії – 7,3%, в Польщі – 7,2%, а в Фінляндії – 7,1 %. В цілому по ЄС зниження частки експорту в Росію становило 2,8%.
"Mи виявили, що економічні витрати країн ЄС на санкції не корелюють з тим, наскільки сильно країна політично виступає проти санкцій. Хоча Греція і Італія менше за інших постраждали від санкцій, вони найгучніше закликають до їх скасування", – сказала старший науковий співробітник PSIG Еріка Морето. За її словами, експорт Греції в Росію навіть зріс за деякими статтями.
Менше за всіх у ЄС у своєму експорті до Росії постраждала Велика Британія – її частка експорту скоротилася на 0,6%. Португалія втратила 0,7%, Греція та Ірландія – по 1,0%, Італія – 2,2% експорту від рівня 2013 року.
"Навпаки, найбільш наполегливі прихильники санкцій – Естонія, Латвія, Литва і Польща – знаходяться сперед країн, експорт яких до Росії впав найбільше", – зазначила Морето.
У доповіді йдеться, якщо санкції припиняться без досягнення політичних наслідків, це відчутно вплине на єдність Європейського Союзу. Це може завдати шкоди щодо дієвості санкцій і стати серйозною небезпекою в майбутньому. ЄС запровадив різноманітні санкції відносно Росії у зв'язку з українською кризою і анексією Криму в 2014 році, у відповідь на що Росія ввела заборону на імпорт сільгосппродукції з Європи.