Дзеркало тижня

НБУ оновив санкції проти Росії

  Національний банк України ухвалив постанову на виконання рішення РНБО про застосування санкцій проти РФ

  НБУ оновив порядок застосування санкцій Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року. Відповідну постанову №399 було опубліковано на сайті Національного банку України.

  Постанова розроблена з метою продовження банкам України, небанківським установам, національному оператору поштового зв'язку реалізації механізму застосування санкцій до осіб, визначених рішеннями РНБО, уведеними в дію відповідними указами Президента. Також документ розроблено з метою надання можливості встановлення банком-емітентом особи власника електронного платіжного засобу для відмови у проведенні операцій з використанням електронного платіжного засобу особі-власнику, до якої були застосовані санкції.

  Крім того, це рішення надає можливість капіталізації дочірніх банків, зареєстрованих відповідно до законодавства України, підсанкційними банками, для запобігання виведення з ринку українських банків, що, в свою чергу, може спричинити додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та бюджет України.

  Також постанова розроблена з метою заборони українським банкам переказувати кошти на рахунки підсанкційних осіб та на власні рахунки українських банків, відкриті в підсанкційних банках, крім операцій, які матимуть на меті капіталізацію дочірніх банків, зареєстрованих відповідно до законодавства України.

  Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, уточнили в НБУ.

  Нагадаємо, Україна заборонила низку російських платіжних систем.

  Попередній матеріал
  Умерову доповнили обвинувачення – адвокат
  Наступний матеріал
  Головні події дня в одному відео: 02.11.2016

  Від сьогодні нові санкції проти Росії набули чинності

  Порошенко: Україна наполягає на продовженні санкцій щодо РФ на весь 2017 рік

  Мін'юст ініціюватиме нові санкції проти РФ через відмову передати Сенцова та Кольченка

  "Санкції тримати і тиснути на агресора": Ар'єв запевнив, що без адекватної поведінки Путіна розраховувати на поступки не варто

  Нові санкції ЄС проти Росії заблокувала Італія – The Financial Times

  5 канал - трансляція наживо