"Нафтогаз"
"Нафтогаз" скріншот

Наруга над корпоративним управлінням – "Нафтогаз" відреагував на звільнення Коболєва

  Читайте по-русски
  Рішення про відсторонення наглядової ради компанії на дві доби для звільнення Андрія Коболєва з посади є юридичною маніпуляцією, вважають у "Нафтогазі"

  Відсторонення на дві доби наглядової ради "Нафтогазу" заради звільнення голови правління компанії Андрія Коболєва є юридичною маніпуляцією та наругою над принципами корпоративного управління держпідприємствами і демонструє повернення до практики ручного управління. Про це йдеться в заяві прес-служби компанії.

  "Прийняте Кабінетом Міністрів України рішення є юридичною маніпуляцією. Звільнення наглядової ради на дві доби заради прийняття рішення про звільнення голови правління є наругою над засадничими принципами корпоративного управління державними підприємствами", – наголосили в "Нафтогазі".

  У компанії пояснили, що пропозиції про призначення чи звільнення голови правління компанії разом з відповідним рішенням наглядової ради є винятковою компетенцією наглядової ради і не можуть бути передані на рівень загальних зборів акціонерів.

  "Спосіб, яким сьогодні було прийнято серію рішень щодо органів управління "Нафтогазу", демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами", – прокоментували рішення Кабміну в "Нафтогазі".

  В компанії зазначили, що у 2020 році "Нафтогаз" забезпечив 13% доходів Держбюджету – 141 мільярд гривень, і наразі компанія лишається єдиною державною компанією, яка має міцний запас ліквідності на рахунках у розмірі 57 млрд гривень.

  "Безконтрольний доступ до цих коштів та їхнє нецільове використання ставлять під загрозу підготовку України до проходження наступної зими", – зауважили в "Нафтогазі".

  Також у компанії запевнили, що такі дії уряду дають сигнал інвесторам, що умови роботи державних підприємств України "непередбачувані і можуть бути змінені в інтересах політичної доцільності".

  "Такі дії Кабміну є сигналом усім державним підприємствам: робота в інтересах бюджету та народу України, а не в інтересах окремих політичних сил, буде каратися", – підсумували в "Нафтогазі".

  Нагадаємо, 28 квітня Андрія Коболєва звільнили з посади голови правління НАК "Натфтогаз України" рішенням уряду, призначивши новим головою правління компанії Юрія Вітренка. Сам Коболєв заявив, що жодних заяв на звільнення не писав.

  Попередній матеріал
  Російські бойовики третій день поспіль обстрілюють з артилерії позиції ЗСУ біля Водяного
  Наступний матеріал
  Рада збереться в четвер на два позачергових засідання
  Loading...