4ubuk.blogspot.com

Нардеп-"радикал"– ЛГБТ-активісту: "Я пристебну вас до себе наручниками"

Народний депутат поскаржився на роботу у ВР

Один із депутатів ВР розповів, чому парламентаріїв обурили терміни "гендер" і сексуальна орієнтація", адже, зі слів правозахисників, це не нове для українського законодавства. Роз'яснення щодо законопроекту "Про попередження насильства і сім'ї" в ефірі "5 каналу" телефоном надав народний депутат від Радикальна партії Олег Купрієнко.

Він сказав: "Це не нове для українського законодавства, це ріже слух і суперечить моралі та цінностям, які сповідаються в Україні. Слово гендер, там же не просто різниця в статті – чоловік і жінка – там цілий набір, скажімо так, чоловіків і різних типів жінок, що у принципі особисто мене, як українця, ображає. Є в нас чітко виражені ознаки статті, а вже поведінка їх має кваліфікуватися за відповідними статтями або ж відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, або Кримінального кодексу і дії, які вчиняються людиною, а не робити хтось має якісь висновки і припущення чи експертизи, до того чи до іншого гендерного типу належить та чи інша особа. Тому це і збурило зал".

Купрієнко також зауважив: "Я скажу так: це наслідок недолугості чи заздалегідь продуманої спеціально розробленої роботи керівництва ВР. Після цього закону пішла ратифікація Стамбульської конвенція, вона має дуже багато статей і сторінок, десь півсотні статей. … 99% тексту в очі не бачили, тому що неможливо вивчити текст, проаналізувати, підготуватися до обговорення, щоб дурниць в тому законі не було написано, за одну ніч це неможливо".

5 канал

На слова нардепа відреагував правозахисник, організатор Маршу рівності та ЛГБТ-активіст Зорян Кісь, який знаходився в студії "5 каналу": "По-перше, ми живемо в українській державі, а не у релігійній. Це записано в конституції. Жодна ідеологія не може бути визнана в Україні обов'язковою. І те, що відбувається зараз, – це намагання нав'язати християнську ідеологію всьому суспільству, так робити не можна. Я здивований, що депутати не бачили тексту Стамбульської конвенції, яка ратифікована 22 країнами Європи, і депутат, який себе поважає, повинен читати такі документи заздалегідь. А те, що відбувалося вчора, це наслідок невігластва і дикого популізму, який дуже шкодить Україні, особливо у цій ситуації".

5 канал

Нардеп при цьому вирішив відповісти "розумнику у студії": "Я раджу прийти до мене, я вас пристебну до себе наручниками, ви зі мною походите, коли йде пленарний тиждень і побачите, що це таке, робота народного депутата. Якщо подивитись на реєстрацію, там 5 тис. законопроектів у порядку денному ВР". "Я що маю йти на засідання і всі 5 тис. тримати в голові?" – запитав "радикал".

Він також сказав, що у нього багато запитань до законопроекту і що це "не нав'язування моралі", а нормальний підхід, щоб "документи були правильні, щоб з нас люди не сміялися".

Депутат також сказав, для чого депутати ініціювали засідання Ради церков: "Це намагання не створити конфлікт".

Як повідомляв 5.ua, Верховна Рада прийняла у першому читанні проект закону "Про запобігання та протидію домашньому насильству" з вилученням слів "гендер" та "сексуальна орієнтація". Законопроект має на меті прибрати неузгодженості в законодавстві, бо нині у в ньому відсутнє визначення гендерно зумовленого насильства, у якого є багато проявів – домашнє насильство, зґвалтування, фізичні напади, переслідування, сексуальні домагання тощо.

Попередній матеріал
Українська влада дуже боїться критики – журналіст
Наступний матеріал
В Україні затримано завербованого ФСБ кілера – Луценко

#яНеБоюсьСказати: У Києві жінок навчають крав-мага

#яНеБоюсьСказати: У Facebook стартував флешмоб проти замовчування насильства

Ми боїмося сказати, що нам треба міняти Конституцію – Корчілава

ООН: Ми виявили збільшення насильства та переслідування стосовно журналістів в Україні

"Я не боюсь діяти": У Києві прошла акція проти сексуального насильства

Рада пропонує посилити санкції Нацради до ТРК за заклики до війни та насильницької зміни влади