5 канал

Нардеп прокоменував палкі дискусії у ВР щодо законопроекту про відшкодування збитків за зруйноване житло, пошкоджене внаслідок АТО

ВР відхилила і альтернативний до нього проект закону про відшкодування збитків, завданих житлу населення внаслідок проведення Антитерористичної операції (№4301-1), ініціатором якого є представники "Опозиційного блоку"

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний день" народний депутат від БПП Андрій Вадатурський прокоментував законопроект про відшкодування збитків за зруйновані під час АТО будинки на Донбасі.

"Що потрібно зробити? Я би не хотів звинувачувати чи одну чи іншу сторону, хоча можна було це більш якісно прописати в законопроекті, що розбиті будинки внаслідок агресії Росії. Але з іншого боку, щоб я, наприклад, додав: так, допомогти заплатити гроші цим сім'ям, побудувати там навіть будинки, але потім дати змогу в регресному порядку виставити ці рахунки тим, хто винен. І якщо потім буде визнано офіційно, в чому винна країна-агресор, то потім, щоб Україна змогла б виставити ці рахунки, ці збитки Росії. І тоді буде відновлена справедливість", - зазначив він.

Детальніше дивіться у відео.

Зрештою, Верховна Рада України відхилила проект закону про відшкодування збитків за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло особам, приватне житло або приватні домогосподарства яких були пошкоджені (зруйновані) під час проведення Антитерористичної операції (№4301), передає УНІАН.

ВР відхилила і альтернативний до нього проект закону про відшкодування збитків, завданих житлу населення внаслідок проведення Антитерористичної операції (№4301-1), ініціатором якого є представники "Опозиційного блоку". За нього проголосували 83 із 329 зареєстрованих народних депутатів. Після цього депутати ще кілька разів намагалися повернути законопроекти у профільний комітет для підготовки на повторне перше читання або ж суб'єкту законодавчої ініціативи, але ці пропозиції не знайшли підтримки залу.

Під час обговорення законопроектів низка депутатів обурювалися цією законодавчою ініціативою загалом, наголошуючи, що всі збитки має відшкодовувати держава-агресор. Законопроект №4301 визначає порядок відшкодування збитків фізичним особам за зруйновані (знищені) або пошкоджені об'єкти приватного житлового фонду або приватні домогосподарства під час проведення Антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях. Пропонується встановити, що відшкодування збитків здійснюється протягом 2016-2017 років за рахунок коштів державного бюджету за окремою бюджетною програмою, передбаченою Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Відшкодування збитків має здійснюватися за результатами обстеження спеціально створеною комісією об'єктів, розташованих у населених пунктах на відповідних територіях Донецької та Луганської областей, за винятком тих, що увійшли до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджених Кабінетом міністрів.

Відшкодування збитків у населених пунктах, які увійшли до зазначених переліків, здійснюється в тому ж порядку по мірі їх звільнення від окупації. Залежно від пошкодження об'єкти поділяються на такі категорії: І категорія - об'єкт житлового фонду зруйнований, непридатний для подальшого проживання, відновленню не підлягає; ІІ категорія - об'єкт пошкоджений, будівельні конструкції, інженерні мережі і системи підлягають капітальному ремонту; ІІІ категорія - об'єкт має незначні пошкодження, будівельні конструкції, інженерні мережі і системи підлягають поточному ремонту. Розмір збитків у грошовому еквіваленті визначається комісією залежно від категорії пошкодження об'єкта житлового фонду та відшкодовується в повному обсязі. Зокрема, для І категорії пошкодження об'єкта за рішенням комісії відшкодовується вартість нового будівництва або придбання житла в межах відповідного населеного пункту або району.

Нагадаємо, Рада схвалила закон про амністію учасників АТО.

Попередній матеріал
Українські бійці відбили дві атаки на Світлодарській дузі, ворог зазнав втрат
Наступний матеріал
У битві за сирійське місто Аль-Баб загинули 16 турецьких військових

Турчинов провів нараду з керівництвом АТО на передовій поблизу Світлодарської дуги

Порошенко відзначив понад 70 військових, поранених в АТО

Штаб АТО: бойовики гатять з важкої артилерії та БМП на кількох напрямках

Бойовики обстріляли Луганське та Авдіївку зі 120-мм та 82-мм мінометів – штаб АТО

Речник Міноборони: Ситуація у зоні АТО демонструє ознаки подальшого загострення

5 канал - трансляція наживо