Ілля Новіков
Ілля Новіков 5 канал

Нам комфортно працювати з такою підозрою, бо там узагалі немає доказів – адвокат Новіков

Читайте по-русски
Апеляцію на рішення суду планують подавати у понеділок

Адвокат Ілля Новіков у коментарі "5 каналу" розповів, що у підозрі, яку в Офісі Генпрокурора підписали п'ятому президенту України Петру Порошенку, немає ніяких доказів, і працювати з такою підозрою комфортно, адже навіть пересічній людині дуже легко пояснити, що не так з усією справою Порошенка.

"Не бачу іншого способу тлумачити цю ситуацію, як тиск і спробу залякати п’ятого президента, бо слідчим та людям з Офісу Генпрокурора чітко відомо, де він перебуває і коли повернеться. Сьогодні було оголошено, що це 17 січня. І єдиний меседж, на мою думку, який вони намагаються передати, що якщо ви повернетеся, ми внесемо вам заставу мільярд гривень, і ви не зможете її внести через те, що ми заарештували всі ваші рахунки. В очевидний спосіб це не спрацює", – зазначив адвокат.

Новіков наголосив, що Порошенко повернеться.

"Те, що виявилося під час сьогоднішнього засідання. Той скандальний факт, ми про нього раніше говорили, зараз це підтверджено документально, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова ходила у відпустку на один день. І той факт, що цю підозру, яку мала підписувати вона, підписував її заступник Симоненко. Навіть не перший заступник Говда, а заступник Симоненко, який з невідомих причин був призначений виконувачем її обов’язків протягом одного дня. Наступного дня вона повернулася до виконання обов’язків генпрокурора. Як це можна тлумачити в інший спосіб, ніж те, що пані Ірина Венедіктова, розуміючи юридичні і політичні наслідки для себе підписання такої необґрунтованої підозри, просто ухилилася від цього "почесного" місця. Не було несподіванкою", – додав він.

За словами адвоката, апеляцію на рішення суду планують подавати у понеділок.

"Апеляцію ми подамо у понеділок. Аргументи очевидні, будь-яка ухвала такого роду має бути обґрунтована, а ми бачимо з документів, які принесли до суду представники Офісу Генпрокурора, у них фактично немає доказів. Не те, що їм зараз не вистачає і протягом слідства вони знайдуть або сподіваються знайти. Зараз існує така ситуація, що вони про всі події 2014-2015 років, коли був скасований контракт на постачання вугілля, коли були створені контракти на постачання вугілля з непідконтрольних територій, вони про всі події, про які були відомі, вони були дуже прозорими з самого початку, до кожного пункту вони приписуються, що це виконувалося зі злочинною метою за таємними вказівками Порошенка. З того, що ми бачили, вони не надали ніяких доказів. Вони посилаються на брифінг Порошенка після засідання РНБО в листопаді 2014-го і більше ні на що. Якщо вони вирішили підписувати підозру, коли в них нічого немає, вони розуміють, що в них і не з’явиться нічого, нам досить комфортно працювати з такою підозрами, з такими ухвалами", – акцентував увагу Новіков.

Адвокат повідомив, що перші години після повернення Петра Порошенка будуть складними.

"Ми вважаємо, що існують плани затримати його. Без присутності адвокатів було ухвалено рішення також Печерським судом в кінці грудня про затримання з метою приводу Порошенка і фактично це означає, що коли літак приземлиться, і навіть, якщо він ще не пройде прикордонного контролю, вони теоретично можуть його затримати і тривалий час возити зі словами, що ми вас веземо до суду таким дуже не прямим шляхом. Ми розуміємо, що перші години після того, як Порошенко приземлиться, будуть складними. Нам потрібна буде велика підтримка, щоб люди, виконавці, яким це буде доручено, розуміли, що будь-яке порушення закону не залишиться без наслідків", – підсумував Новіков.

Як повідомляв 5.UA, адвокат Ігор Головань після засідання Печерського райсуду Києва пояснив, чому рішення про арешт майна п'ятого президента Петра Порошенка є абсолютним беззаконням і політичним переслідуванням. Народний депутат Володимир Ар'єв назвав рішення дежавю часів Януковича і нагадав про довгий "послужний список" судді.

Нагадаємо, як наголосив адвокат Ілля Новіков під час брифінгу, так звана кримінальна "підозра" була сфабрикована за вказівкою з Офісу президента Зеленського проти лідера "Європейської Солідарності" та не має жодних правових підстав, а отже, є незаконною. Інший адвокат Ігор Головань повідомив, що "підозра" п'ятому президенту України навіть формально містить помилки, а тому є незаконною.

Попередній матеріал
Залежність від піару деколи паралізує волю тих, хто сьогодні повинен приймати важливі рішення – Блаженніший Святослав
Наступний матеріал
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розповів про завдання сучасного політика
Loading...
Без доказів і з порушенням законів: як проходило судове засідання щодо майна Порошенка

Без доказів і з порушенням законів: як проходило судове засідання щодо майна Порошенка

Суддя Бортницька, яка наклала арешт на майно Порошенка, пов'язана із Татаровим – адвокат

Суддя Бортницька, яка наклала арешт на майно Порошенка, пов'язана із Татаровим – адвокат

"Сила не в грошах, а в принципах": заява "Європейської Солідарності" щодо незаконного арешту майна Порошенка

"Сила не в грошах, а в принципах": заява "Європейської Солідарності" щодо незаконного арешту майна Порошенка

Рішення Печерського суду про арешт майна Порошенка є абсолютним беззаконням – адвокат

Рішення Печерського суду про арешт майна Порошенка є абсолютним беззаконням – адвокат

Терміновий брифінг адвокатів Петра Порошенка – відео

Терміновий брифінг адвокатів Петра Порошенка – відео

Із грубими порушеннями і в турборежимі суд іде до виконання вказівки арештувати майно Порошенка – адвокат

Із грубими порушеннями і в турборежимі суд іде до виконання вказівки арештувати майно Порошенка – адвокат