Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал / Час. Підсумки тижня

На позачергове засідання ВР прийшли менше як 100 нардепів: як реагують у кулуарах

Читайте по-русски
Присутні народні обранці називали засідання фарсом

Верховна Рада розблокувала судову реформу та трансформацію "Укроборонпрому". На позачергове засідання, яке скликав президент, прийшли лише 99 народних депутатів. Тому 10 постанов, які не давали можливості спікеру підписати ці законопроєкти, очікувано провалили, передає "5 канал".

Порожніми залишилися місця не лише більшості "слуг", а й у тих фракціях, які намагалися скасувати ухвалення проєктів законів про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів, переформатування Вищої ради правосуддя та перетворення "Укроборонпрому" в акціонерне товариство. "Опозиційна платформа – За життя" прогуляла повним складом, а з "Батьківщини" – не з'явилися половина членів, зокрема й автори постанов – Сергій Власенко та Юлія Тимошенко. Присутні народні обранці називали засідання фарсом, але перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук наголосив: регламент дозволяє проводити засідання, якщо кворуму немає.

"У регламенті Верховної Ради України тільки в 1994 році була стаття, яка чітко регламентувала прив'язаність можливості проведення засідання від наявного кворуму, після цього, ні в регламенті 2006, ні в регламенті 2008, ні в регламенті 2010, яким ми зараз користуємося, немає залежності повноважності Верховної Ради щодо кількості депутатів, які знаходяться", – наголосив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко зауважила: "Зверніть увагу, шановний пане Зеленський, что "кошка – с дома, мыши – в пляс", сьогодні, як тільки ви проїхали до Грузії, ваші депутати, яких ви по сусєкам збирали у весь цей "зелений" список, сьогодні навіть не з'явилися на засідання парламенту, скликаного вами, президентом Зеленським, який привів їх до цього скликання".

"З фракції були присутні 12 чоловік, і якщо порахувати голоси взагалі, які подавалися за, то, ви знаєте, є таке правило в Раді Європи, коли рахуються тільки голоси "за" і "проти". Так от практично всі постанови, за правилами Ради Європи, були би ухвалені", – повідомив народний депутат від фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

Народний депутат із фракції "Голос" Ярослав Юрчишин підсумував: "Повністю легітимне засідання, звісно, можна звертатися до Конституційного Суду щодо того, що не була забезпечена можливість голосувати, бо насправді, якщо депутатів немає, то вони апріорі не можуть проголосувати, але єдина мета всіх цих постанов – це було заблокувати реформу або реформу органів добору до суддівської гілки влади, або реформи "Укроборонпрому".

Читайте також: Верховна Рада пішла на канікули: де і за скільки відпочиватимуть народні депутати

Попередній матеріал
Загорнули в рушник і залишили: у Львові біля пологового знайшли новонароджену дівчинку
Наступний матеріал
Як Джефф Безос у космос літав – сюжет
Loading...

Позачергове засідання Верховної Ради України – трансляція

Пленарне засідання Верховної Ради України – трансляція

Позачергове засідання Верховної Ради України – трансляція

Пленарне засідання Верховної Ради України – трансляція

Пленарне засідання Верховної Ради України – трансляція

Пленарне засідання Верховної ради України – трансляція