Насірова шпиталізували
Насірова шпиталізували Фото apa.az

На ношах, з крапельницею і заплющеними очима: як Насіров зустрів свій день народження

НАБУ зробило чільнику ДФС феєричний "подарунок" – оголосило підозру

А чи не симулює колишній уже чільник Державної фіскальної служби Роман Насіров, щоб ухилитися від слідства – мають такі підозри прокурори, тож ретельно вивчають діагноз, написаний лікарями найбільш закритої для простих українців лікарні "Феофанія". І вичитали – інфаркт наче не підтверджений, тож до суду Насірова везти можна, і хоча він у стані середньої тяжкості, але то головно через депресію.

На ношах, з крапельницею і заплющеними очима – так голова фіскальної служби зустрів свій день народження. Усе через подарунок від Національного антикорупційного бюро, яке напередодні пізно ввечері оголосило Роману Насірову підозру в межах кримінальної справи про розстрочення податкових боргів.

Адвокати "лежачого" одразу ж заявили – підозра не вважається врученою, адже їх підзахисний в цей час був непритомний. Керівник НАБУ Артем Ситник протилежної думки – його підлеглі закону дотрималися: "Всі дії детективів, прокурорів були законні. На сьогодні складено протокол про затримання, оголошено про підозру".

НАБУ закидає Насірову, що керуючи фіскальною службою, той діяв в інтересах депутата-втікача Олександра Онищенка. Дозволяв його фірмам не платити в держказну податки і постійно відтерміновував платежі. Через це Україна недоотримала 2 млрд грн.

"Відстрочка застосовувалася незаконно, тому що підприємства взагалі не платили. І після того, як приймалося рішення про відстрочку, воно приймалося при умові, що буде сплачена хоча б частина платежів. Вони не сплачувалися. І знову приймалося рішення про відстрочку", – пояснив Ситник.

Щоб довести провину Насірова в суді, у прокурорів вистачить доказів, – переконані в бюро та антикорупційній прокуратурі. Їх зібрали зокрема і під час обшуків 2 березня як удома у Романа Насірова, так і в кабінетах.

На момент, коли слідчі приїхали до головного офісу фіскальної служби для обшуків, її керівника на робочому місці уже не було. З'ясувалося, що Роман Насіров – у лікарні. І, буцімто, у вкрай важкому стані. Коли надворі стемніло і коридори "Феофанії" були набиті телекамерами та детективами НАБУ, лікарі діагностували у хворого інфаркт.

Які "подарунки" підготував для Насірова Кабінет міністрів та чому для журналістів головний фіскал без тями, а для рідних прокинувся – у сюжеті:

У НАБУ наразі чекають 72 години, щоб передати матеріали справи до суду для обрання Насірову запобіжного заходу. Майно головного фіскала – вже арештували. 

Ірина Герасимова, Ольга Петрів, Ксенія Дворнікова, Юлія Божко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві відкрили меморіальний знак на честь композитора та Героя України
Наступний матеріал
Бранця Кремля Станіслава Клиха етапували з Челябінська – адвокат Новіков
Loading...

НАБУ проводить обшуки у центральному офісі ДФС – ЗМІ

"Газова справа" Онищенка: НАБУ завершило слідство щодо дев'яти підозрюваних

Ситник про "газову справу" Онищенка: Розслідування частково завершиться вже цього тижня