Відкриття меморіалу Володимиру Івасюку
Відкриття меморіалу Володимиру Івасюку 5 канал

У Києві відкрили меморіальний знак на честь композитора та Героя України

Володимир Івасюк був одним із основоположників української естрадної музики

Меморіальний знак на честь Володимира Івасюка відкрили у Києві напередодні 68-го дня народження поета, композитора та пісняра. Пам'ятну дошку встановили на Будинку звукозапису Національної радіокомпанії України, передає "5 канал".

Володимир Івасюк був одним із основоположників української естрадної музики. Написав понад сотню пісень, зокрема і для Софії Ротару та Назарія Яремчука. Помер він у 30 років. Його знайшли повішеним у Брюховецькому лісі поблизу Львова. За офіційною версією, це було самогубство. За неофіційною – Івасюка вбили співробітники КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Архіви справи, які зберігаються у Москві, дотепер не відкривають родичам композитора. У 2014 році Генеральна прокуратура України поновила розслідування смерті композитора.

"Ця дошка встановлена на Будинку звукозапису, де Володя записував свої фонограми. Насправді дуже хвилююче, і ми вдячні усім киянам, що вони так поставилися до цього, власне шануючи пам'ять і шануючи творчість Володимира Івасюка", – розповіла сестра композитора Оксана Івасюк.

1 березня 2009 року Володимиру Івасюку посмертно було присуджене звання Героя України за самовіддане служіння Україні на ниві національної музичної культури, створення вершинних зразків української пісенної творчості.

Як повідомляв 5.UA, у Житомирі встановили меморіальну дошку десантникові, що "все життя свідомо віддав армії".

Попередній матеріал
Вбивство поліцейських у Дніпрі: суд наклав арешт на нерухомість Пугачова
Наступний матеріал
На ношах, з крапельницею і заплющеними очима: як Насіров зустрів свій день народження