Дзеркало тижня

МЗС України вже надіслало Росії ноту про припинення "дружби" – Клімкін

Указ про припинення договору про дружбу з РФ набув чинності 19 вересня 2018 року

Міністерство закордонних справ України надіслало Росії повідомлення про непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство. Про це заявив на брифінгу міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"МЗС передало формальну ноту Російській Федерації щодо непродовження Договору про про дружбу, співробітництво і партнерство", – сказав Клімкін.

Міністр зазначив, що в цьому так званому Великому договорі навіть не передбачено норми врегулювання спорів між державами. Клімкін заявив, що українська сторона не дасть "Росії маніпулювати призупиненням низки двосторонніх угод" і зазначив, що відповідний законопроект про непродовження Договору про дружбу та співробітництво з РФ буде внесено до Верховної Ради після внутрішньодержавного погодження.

"Тільки-но було оприлюднено відповідний указ Президента, ми ще до його оприлюднення підготували проект цього закону. Того самого дня я підписав його й розпочав процедуру внутрішньодержавного погодження. Така процедура є, зараз ми її спокійно проведемо разом з нашими юристами, зокрема з нашими партнерами... Це має бути зроблено до дати, коли договір втратить чинність. Це закон дуже простий – там фактично кілька рядків... Зараз він пройде процедуру внутрішньодержавного погодження та буде внесений (до Верховної Ради – Ред.)", – пояснив міністр.

Як повідомляв 5.UA, 19 вересня 2018 року в Україні набув чинності указ Президента України Петра Порошенка, який вводить в дію рішення РНБО про припинення договору про дружбу між Україною і Росією. Згідно з документом, припиняється дія Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

Довідка. Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, укладений в 1997 році, став основоположним документом української-російських відносин, які передбачали стратегічне партнерство "на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання суперечок, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску".

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Нам не потрібна війна": У Санкт-Петербурзі протестують проти путінської агресії в Україні – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Припинення договору про дружбу з РФ: брифінг Павла Клімкіна – відео
Наступний матеріал
Масове отруєння на Тернопільщині: авіаційна обробка полів робилася з порушеннями

Припинення договору про дружбу з РФ: брифінг Павла Клімкіна – відео

Клімкін – на заяви очільника МЗС Угорщини: "Здається, мене дехто в Україні та за кордоном недочув"

Клімкін: мета дій Росії в Україні – розкол нашої держави

Щоб не нашкодити власній позиції: в України є чіткий план перегляду договорів з РФ – Клімкін

МЗС: У моторошній ДТП в Росії загинули четверо українців, є потерпілий

"Щось мені це нагадує": Клімкін дотепно прокоментував "істеричну заяву" РПЦ