5.ua

МЗС: Україна не буде відновлювати ядерний статус

  Україна не планує відновлювати статус ядерної держави, незважаючи на те, що Росія порушила Будапештський меморандум, заявило міністерство закордонних справ України.

  "Україна не планувала, не планує і не має наміру планувати відновлювати свій ядерний статус", - заявив на брифінгу директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, передає «Интерфакс-Украина» .

  За словами Перебийноса, в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця чітко висловив таку позицію під час візиту на саміт з ядерної безпеки, який проходить в Гаазі.

  Нагадаємо, від фракцій " Батьківщина " і " УДАР " внесли до Верховної Ради законопроект про денонсацію Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, який Україна підписала у 1994 році.

  Будапештський меморандум - міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України, згідно якої країни-підписанти гарантують суверенітет та безпеку України.

  Раніше сьогодні повідомлялося, що США звинуватили Росію у порушенні Будапештського меморандуму. Як заявив представник Вашингтону на саміті з ядерної безпеки в Гаазі, дії Росії в Криму "підривають основи глобальної системи безпеки і ставлять під загрозу мир і спокій в Європі".

  Фото: Підписання Будапештського меморандуму / МадиаПорт

  Попередній матеріал
  У Вінницькому музеї відкрили виставку про Євромайдан
  Наступний матеріал
  Джемілєв: у "референдумі" взяли участь 34,2% кримчан
  Теги:
  Loading...