МЗС України
МЗС України Фото МЗС України

МЗС: Росія грубо порушує положення Віденської конвенції про консульські зносини

У дипломатичному відомстві вважають, що нехтування правом консула свідчить про намір Росії приховати факти безправ'я та політичної спрямованості справ щодо громадян України

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через системні відмови російської сторони надати українському консулу дозвіл на відвідання незаконно утримуваних у Росії громадян України Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Рустема Ваітова, Руслана Зейтуллаєва та Ферата Сайфуллаєва. Про це йдеться у заяві МЗС.

"Міністерство розцінює необґрунтовані і складені за єдиним зразком відмови у праві консульської посадової особи відвідати незаконно ув’язнених українців як грубе порушення взятих на себе Російською Федерацією міжнародних зобов’язань, а також – положень Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною і Російською Федерацією 1993 року", – наголошується в повідомленні.

Як зазначили у МЗС, свідоме нехтування правом консула на відвідання співвітчизників у місцях їх утримання свідчить про намір Росії приховати факти безправ'я та політичної спрямованості справ щодо громадян України.

"МЗС України вимагає від Російської Федерації невідкладно забезпечити безперешкодний доступ консульських посадових осіб України до незаконно утримуваних Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Рустема Ваітова, Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сайфуллаєва, а також інших незаконно утримуваних у Росії громадян України", – заявили у вітчизняному дипломатичному відомстві. 

Нагадаємо, раніше у МЗС України заявили, що мають беззаперечні докази застосування щодо українців у Росії тортур

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Києві вшанували пам'ять жертв політичних репресій – фото

День пам'яті жертв політичних репресій
/
День пам'яті жертв політичних репресій
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Застава у 10 млн: прокуратура арештувала фігуранта схеми Курченка
Наступний матеріал
Стрілянина у Нью-Йорку: Екс-співробітник госпіталю відкрив вогонь по людях, є жертви
Loading...

МЗС: Маємо беззаперечні докази застосування щодо українців у Росії тортур

В офісі омбудсмена розповіли про результати верифікації списків заручників

Омбудсмен підтвердила, що український політв'язень Панов живий