eurasia.expert

МЗС Німеччини категорично проти миротворців ООН лише на лінії зіткнення: "Це буде ніби новий кордон"

  МЗС Німеччини категорично проти миротворців ООН лише на лінії зіткнення: "Це буде ніби новий кордон"

  Миротворча місія ООН має бути озброєною та розміщуватися на всій території Донбасу. На цьому наголосив міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель під час спільної прес-конференції з очільником МЗС України Павлом Клімкіним, передає УНІАН.

  Як зауважив представник німецького МЗС, Росія з одного боку пропонує запровадити місію ООН на Донбасі, а з іншого – відкликає своїх офіцерів з СЦКК. Такі дії, на думку Габріеля, – це сигнали, що суперечать один одному.

  "Ми маємо спільне переконання, що необхідно запровадити міжнародну місію Організації Об'єднаних Націй на Донбасі, і це вимагає від нас зусиль, але обов'язковою умовою і метою повинно бути відновлення територіальної цілісності України", – підкреслив він.

  Водночас, у Берліні нагадали: "Довготривале перемир'я, а також відведення важкого озброєння вимагалося дуже часто і щоразу ці умови порушувалися".

  "Повинна бути озброєна і міцна миротворча місія ООН, яка перебуватиме на всій окупованій території, а не охороняти лише, як малочисельна група, представників ОБСЄ і перебувати лише на лінії зіткнення, інакше це буде, так би мовити, новий кордон в Україні", – зазначив голова МЗС Німеччини.

  Він також запевнив, що офіційний Берлін спільно з французькими партнерами та іншими країнами, що входять до Радбезу ООН, співпрацюватиме для запровадження справжньої миротворчої місії ООН на Донбасі.

  Зі слів Габріеля, саме тривале перемир'я є головною передумовою для того, аби забезпечити гідні умови життя для людей на тимчасово окупованій території.

  Як відомо, Швеція, Сполучені Штати, Польща, Білорусь та низка інших країн підтримують ідею введення миротворців на український схід. В Україні ж наголошують: участь представників РФ у майбутній миротворчій місії на сході неможлива

  Нагадаємо також, раніше спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер розповів, якими США бачать завдання миротворчої місії на Донбасі.

  Попередній матеріал
  В Україні вступили у силу вимоги ЄС до якості шоколаду – інфографіка
  Наступний матеріал
  Макрон заявив про початок боротьби з фейковими новинами
  Loading...