Порошенко і Путін
Порошенко і Путін bigmir.net

Миротворці, "фішки Путіна" та газове питання: Порошенко дав 4 поради Зеленському перед Нормандською зустріччю

  Читайте по-русски
  Порошенко називає Нормандський саміт найсерйознішим тестом для української нової влади за весь час після її обрання, а також викликом для країни

  П'ятий президент України Петро Порошенко дав чотири поради Володимиру Зеленському перед зустріччю "нормандської четвірки", яка запланована на 9 грудня в Парижі. Поради Порошенко написав у статті для "Української правди".

  "Знаю, які це виснажливі розмови. Якої швидкої реакції, залізних нервів і товстої шкіри вони потребують. І, звичайно, хвилююся за результати. Виходячи з державницьких міркувань, вважаю за доцільне дати кілька порад", – пише він.

  Порада перша

  Слід повернутися до теми берлінської "дорожньої карти". Саме вона, на думку Порошенка, є ключем до миру і повинна стати "лакмусовим папірцем" для перевірки "щирості" миролюбних намірів агресора.

  Він зауважує, що її ключовим аспектом є пріоритет безпекового компонента всього комплексу Мінських домовленостей, включаючи виведення російських військ.

  Порошенко звертає увагу на небезпечну гру з термінами щодо умов визнання виборів в ОРДЛО. Поспішна згода українських переговірників на прийнятність відповідності виборів "в цілому" демократичним стандартам ОБСЄ, а не "повністю", дає широке поле для маневру російській стороні та її маріонеткам для забезпечення потрібного їм електорального результату, наголошує Порошенко.

  Порада друга

  Невід'ємним елементом мирного врегулювання на Донбасі залишаються миротворці під керівництвом ООН, нагадує п'ятий президент. Без моделі, розробленої ще в 2015 році спільно з Німеччиною та Францією, неможливо говорити про створення необхідних безпекових умов, включаючи гуманітарне розмінування, охорону під час виборів або контроль за кордоном.

  "Однак з того часу, як нова переговорна команда зняла з порядку денного питання миротворчого контингенту, наші партнери логічно запитують – і мене особисто – під час заходів високого рівня: "Якщо Україна не порушує цю тему, чому ми маємо її просувати? Нам що, більше, ніж вам, треба?", – зазначає Порошенко.

  Порада третя

  Не слід включати "газове питання" у спільний порядок денний, щоб не дозволити Росії сформувати невигідний для України "пакет домовленостей", за яким за "дешевий" газ Україна зробить важливі поступки на політичному треку.

  За словами Порошенка, "ще нічого в новітній історії нам не обходилося так дорого, як дешевий російський газ".

  "... наша команда відновлення прямих закупівель газу у Путіна розглядатиме як капітуляцію – причому не лише в енергетичній, але й в політичній сфері", – наголосив він.

  Порада четверта

  Не довіряти Путіну. Ніколи і ні в чому. "Путін маніпулює всім: змістом, фактами, цифрами, картами, емоціями. Він ненавидить Україну і українців, і не бачить нашого місця на політичній карті Європи", – зазначив п'ятий президент.

  Він навів як приклад "кілька улюблених фішок" російського президента.

  За словами Порошенка, фразу "як ми раніше домовлялися" слід уважно перевіряти, чи не вірити на слово і звіряти з реальними текстами домовленостей.

  "Пригадую, як і в Мінську в лютому 2015 року виявилося, що російськомовний переклад вже опрацьованої угоди виявися надто творчим: настільки, що докорінним чином змінював зміст положень, узгоджених вночі англійською мовою", – пише Порошенко.

  За його словами, Путін часто маніпулює даними про кількість і джерела обстрілів, кількість техніки і живої сили, щоб довести, що українська сторона в більшій мірі винна за порушення режиму "тиші".

  "Раджу бути готовим до таких статистичних маніпуляцій і мати цифри і дані, яким довіряють у Берліні та Парижі", – додав Порошенко.

  Класичний і найбільш цинічний аргумент – "их там нет". Про зброю він відповість, що "можливо, вона і російська, але нам не належить".

  "…дуже раджу активно попрацювати над тим, щоб привезти до Парижу чергові переконливі фото-, відеокадри, супутникові знімки, російські військові квитки, паспорти, фотодокази присутності новітньої російської зброї та техніки на території українського Донбасу", – наголошує Порошенко.

  Він також радить Зеленському уникати зустрічі віч-на-віч з Путіним або, якщо це неможливо зробити, "не піддаватися на його КДБ-шні маніпуляції і підлещування, гру на емоціях і недоліки президента".

  Варто довіряти не словам, а реальним діям російської сторони, додав Порошенко.

  "Наостанок, вимушений розчарувати тих, хто хоче сісти за стіл переговорів, подивитись Путіну в очі, зрозуміти, чого той хоче від України, і домовитись "десь посередині". Йому не потрібен ані Крим, ані Донбас. Йому потрібна вся Україна. Нехай нинішній розвиток подій щодо поглинання Білорусі Москвою стане всім прикладом та яскравим передбаченням того, що очікує Україну. Це теж, до речі, про дешевий газ. Слід дослухатись до порад наших друзів, зокрема президента Литви, який щиро застеріг українське керівництво "не йти на поступки, які можуть нанести шкоду". Дійсно, важливо, щоб той спосіб, в який буде врегульовано ситуацію на Донбасі, не створив ще більше загроз для всієї України", – зазначив Порошенко.

  Як повідомляв 5.UA, зустріч у "нормандському форматі" лідерів Німеччини, Франції, України та Росії має відбутися 9 грудня у Парижі. Раніше президент України заявляв, що лідери країн "нормандської четвірки" мають обговорити повернення полонених, припинення вогню, контроль над українсько-російським кордоном і вибори на Донбасі.

  Попередній матеріал
  Росія сподівається диктувати свої умови на Нормандському саміті в обмін на дешевий газ – Порошенко
  Наступний матеріал
  Політичні переслідування в Україні: Путін хоче показати, яку ціну заплатить народ за опір Росії – Gazeta Wyborcza
  Loading...

  Росія сподівається диктувати свої умови на Нормандському саміті в обмін на дешевий газ – Порошенко

  "Нормандський саміт" дає надію на діалог, але ядром конфлікту залишається РФ" – голова дипломатії ЄС

  "Рух опору капітуляції" озвучив свої вимоги до Зеленського та анонсував акції в Києві – відео (оновлено)

  Якщо відхилимо вибори в ОРДЛО, партнери звинуватять нас у зриві Мінських домовленостей – Хандогій

  Єрмак припускає можливість амністії терористів на Донбасі

  Зеленський проведе закрите засідання РНБО перед зустрічю "нормандської четвірки" – подробиці