Мирний план Келлога-Трампа: що чекати Україні, Зеленський послав росію "на три букви" – хроніка 1013-го дня Великої війни

1013 день війни 5 канал
Президент України не обговорює ймовірні пропозиції від США, але має чітку пропозицію для росії

План Келлога із завершення війни чи вже старі забуті заяви соратників Трампа? В мережі з'явився перелік пунктів, які буцімто має запропонувати спецпредставник США з питань України. Що в них? І за якою адресою Зеленський відправив росію, відповідаючи на запитання журналістів? Про це і про сотні тисяч українських дронів, яких має ставати більше, але поки що досі недостатньо. Хто більше запускає безпілотників – Україна чи росія? Відповідь міністра цифрової трансформації. Більше дивіться в огляді 1013-го дня Великої війни у матеріалі журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.

Саме так може завершитися війна. Членство України в НАТО – відкладуть до 2035 року. Із росією відновлять дипломатичні відносини і припинять називати путіна "вбивцею". В мережі поширився текст, який вже назвали тим самим "планом Келлога" – нового спеціального представника США з питань України, якого обрав Дональд Трамп. На декількох аркушах – десяток пунктів. Для завершення війни потрібно якнайшвидше почати мирні переговори, і для цього Вашингтон планує чинити тиск як на москву, так і на Київ.

Отже, росії дозволять зберегти контроль над окупованими територіями. Україні дозволять не визнавати їх російськими. Санкції проти кремля скасують лише в разі підписання угоди, яка влаштує Україну. Військова допомога для ЗСУ не припиниться, але тільки в тому разі, якщо Київ не буде проти компромісів із ворогом. Достовірність тексту невідома. В поширених сторінках є нотатка, що цей план ґрунтується на вже відомій статті Кіта Келлога, написаній ще у квітні цього року. Президент України не обговорює ймовірні пропозиції від США, але має чітку пропозицію для росії.

"На що повинна піти росія? Бажано на три букви, якщо чесно, між нами. Бажано, щоб вона зрозуміла, що вона робить те, що вона робить – вбиває нас, а ми захищаємося і боремося з ворогом. І поки що наші плани незмінні. Авжеж, ми дуже хочемо бути сильнішими, для того щоб у цьому році, у 2025 році, закінчилася ця війна. Вибачте за недипломатичну лексику", – сказав президент України Володимир Зеленський.

Відчуття, що війну доведеться завершити і пояснювати це росіянам, існує і в москві. російські пропагандисти посилаються на власні джерела і кажуть про семінари, які вже влаштувала путінська адміністрація для віцегубернаторів. Чиновникам пояснюють, що завершення війни потрібно буде подавати винятково як перемогу. І опиратися на спокійно-пасивне населення, яке не вимагає взяття Києва чи навпаки – негайної сплати репарацій.

Читайте також: В адміністрації Байдена розчаровані рішенням Зеленського не знижувати призовний вік – ЗМІ.

Тим часом наземний дрон не чекає планів угод, відкритих домовленостей чи таємних обіцянок. Його завдання – рятувати бійців. І Україна вже використовує такі роботизовані платформи на полі бою. Зокрема, і в Курській області. Про це заявив міністр цифрової трансформації. Анонсує, що наступного року таких дронів стане більше. Як торік анонсував збільшення повітряних ударів. Безпілотників стало більше в десятки разів, але поки що все ще недостатньо.

"Не так важливо, хто скільки запускає, ми, можливо, і не менше запускаємо, якщо дивитися в динаміці впродовж місяця. Питання, в кого є засоби для захисту. І хто що може використовувати. Це комплексне питання. Тому не можна казати, що по кількості – питання лише в кількості. Є дні, коли ми більше запускаємо. Але є питання набагато важливіше на сьогоднішній момент. Це зв’язок. Це спосіб запуску діпстрайку, тому що росія багато змінює в тому, що моніторить, звідки здійснюється пуск дронів. Вони пришвидшили швидкість реагування на запуск дронів і б’ють по місцях запуску. Є багато різних нюансів. Багато, порівняно з минулим роком. Але мало для того, щоб виконати всі задачі. Я думаю, коли росія матиме такі наслідки повітряних ударів, як ми маємо, тоді будемо говорити, що достатньо", – заявив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Олексій Пасак, "5 канал"

Дивіться також:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Попередній матеріал
"Гірше вже не буде": як бійці 46-ї ОАеМБр стоять на захисті Курахового – "Невигадані історії"
Наступний матеріал
"Нам потрібна серйозна розмова з суспільством" – генерал Віктор Муженко оцінив ситуацію на фронті та розповів про можливі сценарії розвитку
Loading...