glavnoe.ua

"Можемо втратити провідного партнера": Забродський про реакцію США на поведінку Зеленського

Читайте по-русски
Заяви українського гаранта ставлять США щонайменше у незручне становище, зазначив генерал

Заяви президента Зеленського про те, що президент США Джо Байден та західні ЗМІ перебільшують російську загрозу, а також реакція Штатів на ці висловлювання не несуть для України нічого доброго. Україна може втратити свого провідного партнера, вважає бойовий генерал ЗСУ, Герой України Михайло Забродський. Про це він сказав ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі".

"Нічого доброго ця ситуація не несе. Давайте згадаємо, коли вперше західні партнери, зокрема США в першу чергу, через суто офіційні джерела, засоби масової інформації зі світовим ім'ям, почали повідомляти, що загроза існує – і не просто перманентна загроза, а високий ризик того, що може все перейти в дуже активну фазу, – першу реакцію нашого керівництва пам'ятаємо: це навіть не було питання панікувати чи не панікувати. Це було питання "всі помиляються, ми одні знаємо, що насправді відбувається". Потім була спроба хитнутися в інший бік, потім розповіді про те, хто коли поїде на шашлики, але при цьому Харків можуть узяти", – нагадує Забродський.

"Зараз ми маємо справу, дуже хочеться сподіватися, просто з необережним виразом. Я можу зрозуміти реакцію партнерів і впевнений, що кожне слово, сказане президентом, там було розібрано по складових частинах нашої мови, щоб не пропустити подвійного тлумачення. В цій ситуації нічого доброго очікувати точно не слід. Тому що коли ти (США, – ред.), використовуючи всі важелі впливу, економічні, в т. ч. ті, які можуть бути непопулярними, намагаєшся зміцнити обороноздатність свого партнера або того, кого ти вважаєш партнером стратегічним – і в цей же час чуєш такі заяви від керівництва країни – це щонайменше має поставити США в дуже незручне становище, якщо не сказати більше", – переконаний офіцер.

Забродський нагадав, що слова про "перебільшення загрози з боку Росії" належать очільникові держави, яка перебуває в серйозній небезпеці. І що заяви такого роду жодним чином не мобілізують, але примушують опускати руки.

"Ми можемо втратити провідного партнера – країну, яка фактично диктує свою волю якщо не всій, то половині земної кулі. Країну, яка опікується українським питанням, яка довела за останні 8 років, що може бути надійним партнером України, яка час від часу закриває очі в т. ч. й на наші непослідовні кроки зовнішньополітичні, особливо останні декілька років, при чинній адміністрації", – застерігає Михайло Забродський.

Як повідомляв 5.ua із посиланням на видання Politico, після заяв Володимира Зеленського про те, що Байден та західні ЗМІ сіють паніку і перебільшують російську загрозу, у США запитують – для чого тоді збільшувати поставки зброї та фінансову підтримку України. 

Цікаво також і те, що посольство Росії у Великій Британії несподівано процитувало Володимира Зеленського

Нагадаємо, у Пентагоні також повідомили, що Росія робить запаси медикаментів. Їх розміщують у мобільних шпиталях російської армії поблизу українського кордону. Ці дані передає Американська газета The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.

Попередній матеріал
Медики розповіли про стан поранених у Дніпрі нацгвардійців
Наступний матеріал
Росія використовує риторику Зеленського, аби показати, що Україна – це ненадійний партнер: Рудик засудила заяву президента про "нагнітання з боку Заходу"
Loading...