Антифейк від МОЗу
Антифейк від МОЗу МОЗ

МОЗ спростувало фейк від Тимошенко: це відверта брехня і антинаукові твердження

Поширення відповідної інформації може зашкодити українцям та ввести їх в оману

У Міністерстві охорони здоров'я спростували чергову передвиборчу брехню Юлії Тимошенко. У відомстві наголошують: автори бюлетеня "Київське слово" (випуск від 18 листопада) розповсюджують відверту брехню та антинаукові твердження про вакцини. Це може зашкодити українцям та ввести їх в оману.

Антифейк від МОЗу
Антифейк від МОЗуМОЗ

У МОЗ наводять інформацію з бюлетеня, а потім пояснюють, де саме збрехали його творці. 

Фейк 1: "До нашої редакції звернулася киянка Олександра, яка відмовилась вакцинувати свою дитину через власний негативний досвід. Жінка переконана: Україна закуповує неякісні препарати сумнівного походження, які в розвинених країнах ніколи не кололи б людям”.

Факт 1:  Якість і безпека – понад усе. Вакцини для України за бюджетні кошти закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Якість вакцин підтверджена масштабним досвідом використання в різних країнах світу. Виробники тестують кожну серію вакцин і дають сертифікат якості (лот-реліз). Окрім того, вакцини мають прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я – гарантію якості найавторитетнішої організації в галузі охорони здоров’я у світі.

Фейк 2: "За даними МОЗ, АКДП Україна отримала в межах гуманітарної допомоги".

Факт 2:  АКДП (вакцина від кашлюка, правцю та дифтерії), як і інші вакцини за Календарем щеплень, Україна закуповує за кошти Державного бюджету. Нині всі області країни достатньо забезпечені вакцинами, щоб усі діти і дорослі могли отримати безоплатне щеплення за національним Календарем.

Фейк 3: "Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закупив вакцину в індійського виробника та передав Україні. Здавалося б, нічого поганого. Але тут є нюанси, які змушують замислитися. Зокрема, спливав термін придатності препарату".

Факт 3: Україна ніколи не закуповувала, не закуповує і не закуповуватиме вакцини з закінченим терміном придатності. Ще одне принципове рішення – за державні кошти закуповуються вакцини в найкращих виробників світу, які мають потужні виробництва, що відповідають найвищим стандартам якості й постійно проходять контроль якості, зокрема – в лабораторіях ВООЗ.

Найпотужнішим виробником вакцин у світі сьогодні є Serum Institute of India Pvt, Ltd. (SIIPL). Вакцини, виготовлені Serum Institute of India, рятують дітей від небезпечних захворювань у близько 170  країнах світу. Якість вакцин цього виробника підтверджена прекваліфікацією ВООЗ. 

Фейк 4: "Індійські та корейські виробники вакцин намагаються знайти ринок збуту в Україні, адже в Європі та США ці препарати заборонені. Внаслідок їх використання частота ускладнень від щеплень у нас перевищує норму в 17 разів".

Факт 4:  Україна закуповує тільки ті вакцини, які ефективно і широко використовуються в інших країнах світу. На сьогоднішній день Україна закуповує вакцини в таких країнах: Франція, США, Індія, Болгарія, Бельгія та Республіка Корея.

Частота можливих реакцій на АКДП в Україні не перевищує норми, а відповідає даним спостережень ВООЗ у всіх країнах, де використовують вакцину з цільноклітинним компонентом кашлюку. Саме така вакцина забезпечує найкращий захист і рекомендована для використання в країнах з низьким рівнем охоплення щепленнями (в 2017 році лише половина українських дітей була повністю щеплені від дифтерії, правця та кашлюка за графіком) та для країн, де, як в Україні, спостерігаються спалахи кашлюка.

Фейк 5: "Нині в київських лікарнях безплатної вакцини для дітей немає – держава не виділила грошей. Батькам пропонують купувати її власним коштом".

Факт 5: В Україні наявні абсолютно всі вакцини за Національним календарем щеплень. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції.

Якщо у вашому медзакладі немає вакцини, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області.

Фейк 6: "...вакцина від кору в Україні та Європі істотно різниться. В Європі вона завжди є частиною тривалентної вакцини MMR (з краснухою і свинкою) або чотиривалентної MMRV (з краснухою, свинкою та вітрянкою). Моновалентні вакцини від кору в розвинених країнах не виробляють, але в Україні ними продовжують щепити немовлят".

Факт 6:  В Україні немає і не може бути моновалентної вакцини проти кору, вона навіть не зареєстрована. Це легко перевірити за пошуком зареєстрованих в Україні препаратів у Державному реєстрі лікарських засобів.

За кошти державного бюджету Україна закуповує тривалентну вакцину КПК від кору, паротиту (свинки) та краснухи (MMR - measles, mumps, rubella). Цю вакцину виробництва "Глаксо Сміт Кляйн", Бельгія, або "Мерк", США держава надає безоплатно для дітей до 18 років. Також безоплатне щеплення можуть отримати дорослі, які належать до груп ризику. Зокрема, медики, освітяни, студенти, військові, учасники Операції Об’єднаних сил.

Обидві вакцини – бельгійська та американська – безпечні, ефективні та якісні, прекваліфіковані ВООЗ. Україна вже більш ніж 10 років використовує саме комбіновану вакцину, на відміну від північного сусіда, де виробляють та часто використовують моновалентні вакцини. З чого ми можемо зробити висновок, що "фахівці", які працювали над статтею, взяли інформацію з методичних матеріалів Російської Федерації.

Попередній матеріал
"Більш як 100 тис. заселених росіян": командувач ВМС ЗСУ про стратегію анексії Криму Росією
Наступний матеріал
В "Укрзалізниці" стабілізували роботу онлайн-системи продажу квитків
Loading...