bbc.co.uk/russian

Місце зустрічі Порошенка і Путіна обговорювалося довго, погодилися на варіант Путіна - ЗМІ

  Переговори про проведення зустрічі в форматі Україна – держави Митного союзу – Євросоюз тривали більше двох тижнів, при цьому за наполяганням російської сторони неодноразово змінювалося місце її проведення.


  Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на дипломатичні джерела.

  За даними одного зі співрозмовників, варіанти переговорів в Москві та Києві не розглядалися як апріорі нездійсненні. Від початку йшлося про зустріч президентів Путіна та Порошенка "на нейтральній території".
  Спершу йшлося про двосторонні переговори, потім – про багатосторонні.

  "Від початку були сигнали про згоду Путіна на нову зустріч в Нормандії, на запрошення президента Франції Олланда. Вже готувалися до неї. Але за кілька днів несподівано Москва відмовилася від своїх слів", - розповів один з дипломатів.

  За словами іншого джерела, згодом в якості майданчика розглядався Берлін, але також не було знайдено згоди.

  Формат за участі президентів країн Митного союзу з'явився за ініціативи Кремля.

  На тому етапі було погоджено інше місце зустрічі – столицю Казахстана Астану. За домовленістю, досягненою по дипломатичних каналах, Україна мала забезпечити участь представників ЄС, хоча Брюссель не мав бажання ставати стороною переговорів.

  "Погодити це з ЄС було непросто. Але щойно ми це зробили, з Москви надійшла нова позиція – вони вже не хотіли в Астану і поставили умову, що зустріч має відбутися в Мінську і лише у Мінську. Можете уявити реакцію Єврокомісії – адже вони показово утримуються від контактів з владою Білорусі", - підкреслив один із дипломатів.

  Співрозмовник додав, що зараз розглядається можливість ще однієї зустрічі Порошенко-Путін, яка може відбутися протягом поточного тижня за участі іншого посередника.
  Попередній матеріал
  Терористи готують провокації в Луганську на 1 вересня - Верігіна
  Наступний матеріал
  LifeNews проспонсорували український батальйон "Донбас"
  Теги:
  Loading...