ua.korrespondent.net

МінТОТ: Росія знову незаконно перекриває рух суден Керч-Єнікальським каналом

Таке рішення окупантів створює загрози для безпечного судноплавства в акваторії Кримського півострова, та є безпосереднім порушенням суверенних прав України

Росія учергове незаконно перекриває рух суден Керч-Єнікальським каналом. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих території і внутрішньо переміщених осіб України на сторінці у Facebook.

"У період з 6:00 11 жовтня 2017 року за місцевим часом до 6:00 14 жовтня 2017 року Російська Федерація в черговий раз незаконно перекриє рух суден Керч-Єнікальским каналом", – йдеться в повідомленні.

Як наголосили в МінТОТ, "рішення про заборону судноплавства прийняте незаконною окупаційною владою Криму та введене в дію "розпорядженням" так званого "виконувача обов’язків капітана морського порту Керч" Бєлих С. Є. від 9 жовтня 2017 року №СБ-120-р".

Згідно рішення окупаційної влади, прохід Керч-Єнікальким каналом буде дозволено лише кораблям ВМС РФ, суднам Федеральної служби безпеки Росії, а також суднам, які беруть участь у спорудженні "транспортного переходу через Керченську протоку".

Протягом зазначеного періоду Росія планує транспортувати на фарватер та встановити на місце монтажу автодорожну арку "транспортного переходу через Керченську протоку".

"Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України заявляє про неприпустимість дій Російської Федерації щодо перекриття Керч-Єнікальського каналу. Ухвалення відповідного рішення створює загрози для безпечного судноплавства в акваторії Кримського півострова, та є безпосереднім порушенням суверенних прав України в її виключній морській економічній зоні відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року", – зазначили у відомстві.

Нагадаємо, у вересні цьогоріч Президент України Петро Порошенко доручив подати в суд на РФ через будівництво Керченського мосту.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Відпочивальників по пальцях рахують: як у Криму проходить "оксамитовий сезон" - ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Трагедія у таборі "Вікторія": як суд вирішив долю екс-заступниці одеського голови
Наступний матеріал
Посольство України отримало вибачення від чехів через заяву Земана
Loading...