ЄСПЛ

Мін'юст подав до ЄСПЛ заяву стосовно недопуску до Сенцова українського омбудсмена

Відомство розраховує на термінове отримання відповіді

Міністерство юстиції України подало заяву до Європейського суду з прав людини в інтересах Олега Сенцова.

Як зазначили у відомстві, документ поданий на підставі регламенту ЄСПЛ. Йдеться про вимогу уряду до Росії утриматися від будь-яких дій, що становитимуть загрозу для життя українського режисера. Крім того, Федерацію закликають надати доступ Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини до ув'язненого.

"На сьогоднішній день єдиною інформацією щодо стану Олега Сєнцова є заяви Уповноваженого з прав людини РФ про набрання українцем ваги. Однак, ці заяви не підтверджені жодними доказами. Європейський суд з прав людини зазвичай приймає подібні рішення протягом 24 годин. Отже, будемо сподіватися на термінову відповідь Суду вже сьогодні (22 червня – 5.UA)", – написав міністр юстиції Павло Петренко у своєму Facebook.

Нагадаємо, Олег Сенцов на заяву Європейського суду з прав людини, який закликав режисера припинити голодування, відповів відмовою і просив передати "великий привіт", нагадавши, що його скарга, яку ЄСПЛ визначив як пріоритетну, лежить без руху вже кілька років.

Як відомо, 15 червня Уповноваженого Верховної Ради з прав людини не допустили до Олега Сенцова, який нині перебуває в колонії "Білий Ведмідь" міста Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу Росії. Про стан здоров'я українця омбудсмену відомостей також не надали.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео
Наступний матеріал
"Кожне годування знімають на відео": стало відомо про стан Кольченка

Сенцов відповів на заклик ЄСПЛ припинити голодування і спростував слова про збільшення ваги

Порошенко провів розмову з Путіним: що відомо

"Годувати примусово – жорстоко": Денісова просить Мін'юст подати позов до ЄСПЛ щодо Сенцова

"Велика сімка" закликає звільнити в'язнів Кремля шляхом обміну

У Путіна не знають чи живий Сенцов

Адвокат Сенцова відвідає політв'язня в колонії