Юлія Мендель
Юлія Мендель Фото Адміністрація президента

Мендель відмовилася пояснювати ГПУ свої слова про бійців ООС: у прокуратурі ж пояснили, як Росія використовує такі заяви

  Читайте по-русски
  У Офісі президента переконують: ГПУ не мала законних підстав вимагати роз'яснень, позаяк для цього не було ухвали суду

  Прес-секретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель відмовилася під час допиту в Генпрокуратурі давати показання по своєму висловлюванні на тему обстрілів в Донбасі. В зв'язку з цим, ГПУ направила запит у Офіс президента. Однак там його не розглянули та повернули назад.

  Про допит повідомили в прес-службі Генпрокуратури.

  "Під час допиту вона відмовилася давати свідчення, вказати джерело інформації, зазначивши, що сам допит є політизованим і може бути використаний проти неї, хоча поставлені слідчим питання не торкалися особистому житті, а були спрямовані на роз'яснення її дій як особи, уповноваженої оприлюднити офіційну позицію глави держави ", – пояснили в ГПУ.

  У запиті до Офісу президента попросили уточнити: висловлювалася Мендель як офіційна особа або озвучила свою особисту позицію, і звідки у неї дані про те, що українські військовослужбовці "допускають обстріли цивільних об'єктів на сході України".

  "Ця інформація (озвучена Мендель, – ред.) не тільки є одним з елементів інформаційної війни проти України, а ймовірно буде подана російськими представниками в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду як доказ нібито порушення законів і звичаїв війни саме Збройними Силами України", – відзначили в ГПУ.

  ГПУ уточнює, що в даний час Слідчий комітет Російської Федерації розслідує понад 230 кримінальних справ щодо осіб, які брали участь у проведенні АТО на території Донецької та Луганської областей.

  "У рамках досудового слідства у цих справах незаконно заочно пред'явлено звинувачення близько 70 українських військовослужбовців керівної ланки за нібито скоєні злочини, пов'язані з обстрілами об'єктів цивільної інфраструктури", – пояснює ГПУ.

  Генпрокуатура зібрала і передала в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду дані про невинність українських військовослужбовців. Разом з тим, заяви прес-секретаря президента можуть стати підставою для звинувачення ЗСУ в обстрілі.

  При цьому у відомстві уточнили, що кримінальне провадження за заявою Мендель на цей момент не розпочато.

  У Офісі ж президента переконують: ГПУ не мала законних підстав вимагати роз'яснень, позаяк для цього не було ухвали суду.

  Нагадаємо, йдеться про промову в етері телеканалу "1+1" на початку червня. Тоді вона заявила, що існують випадки, коли військовослужбовці ЗСУ, у відповідь на провокації бойовиків, обстрілюють цивільні об'єкти. Унаслідок чого гинуть місцеві мешканці.

  В ГПУ вимагають пояснень від Офісу, адже речниця говорила від імені Глави Держави. Юлію Мендель вже викликали на допит як свідка – кажуть у відомстві, однак вона відмовилася свідчити, зазначивши, що справа політизована.

  Попередній матеріал
  На фронті поранені 6-ро українських бійців: обстріли противника не залишилися без відповіді
  Наступний матеріал
  Геращенко закликає підписати петицію до ПАРЄ для тиску на Росію стосовно полонених українських моряків
  Loading...

  Гроші шахтарям: в АП пообіцяли виплатити заборговані зарплати гірникам Львівщини

  "Можу суржиком спеціально для "5 каналу" – прессекретарка Зеленського у відповідь на прохання писати українською

  Запевнятиме в незмінності курсу на ЄС і НАТО: Мендель розповіла, що готує Зеленський для візиту в Брюссель

  "Бумеранг жлобства повернувся", або Над ким тепер глузуватиме "95 квартал"

  У США вже звернули увагу на співпрацю Зеленського і Баканова з Коломойським: економіст про загрози

  Зеленський разом із дружиною та Богданом після Торонто поїхали до Ніагарського водоспаду