Медведчук розповів про механізм 'великого обміну' в Мінську
Медведчук розповів про механізм 'великого обміну' в Мінську uk.wikipedia.org

Медведчук нині немає статусу у справі "Савченко-Рубана", але слідство шукає можливі зв’язки – ГПУ

До організації державного перевороту причетні, зокрема, і офіцери ЗС Російської Федерації

У справі "Савченко-Рубана" слідчі поки не мають доведених фактів взаємозв'язку лідера "Українського вибору" Віктора Медведчука із депутаткою Надією Савченко та очільником "Офіцерського корпусу" Володимиром Рубаном, яких звинувачують в організації теракту.

Про таке заявив генеральний прокурор Юрій Луценко на брифінгу 2 серпня, передає "Укрінформ".

"У будь-якій справі я можу оперувати лише доведеними у законній площині фактами. На цей момент достатніх доказів для того, щоб надати Медведчуку процесуального статусу якогось іншого, крім "свідка", у слідства немає", – констатує генпрокурор.

Він зазначає:

"Ми ретельно вивчаємо зв'язки Надії Савченко ще в 1990-х роках із "навколомедведчуківськими" структурами, ретельно вивчаємо зв'язки пов'язаних із нею осіб з паном Медведчуком. Але наразі у слідства немає тих доказів, якими я можу оперувати в публічній площині. На цей момент у нього немає статусу в цій справі. Ми вивчаємо можливість зв'язків його з будь-якою антиукраїнською діяльністю. І не тільки у цій справі".

За словами Луценка, до справи про організацію державного перевороту Савченко та Рубаном причетні, зокрема, і офіцери ЗС Російської Федерації.

"У цій справі ми бачимо роль відомих нам по прізвищах, посадах, біографіях, по проходженню військової служби старших офіцерів ЗС РФ, з дозволу яких молодші офіцери і рядові учасники терористичних загонів завантажували Рубану і Савченко зброю для організації терактів в Україні. При нагоді хочу підкреслити, що жоден із видів озброєння чи боєприпасів не зберігався на території України, всі вони – зі складів, захоплених окупантами в Криму і на Донбасі", – уточнив очільник ГПУ.

Він додав: прізвища цих російських офіцерів уже відомі, тож їх діям "буде надана належна юридична оцінка".

"Ми звернулись до наших міжнародних партнерів, тому що це справа не лише про Савченко і Рубана, а чергова справа, організована Кремлем, широкомасштабної терористичної атаки в Україні", – зазначив Юрій Луценко.

За його словами, міжнародних партнерів постійно інформують, що ця справа – "це не справа українських терористів, а українських виконавців задуманого і озброєного Москвою терористичного акту".

Детальніше дивіться у повному відео з брифінгу: 

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури щодо зняття депутатської недоторканності з народного депутата Надії Савченко, її затримання та арешт. За даними слідства, Надія Савченко у змові з уже затриманим переговірником Володимиром Рубаном планували повалення державної влади в Україні. Зокрема, хотіли здійснити терористичні атаки в центрі Києва.

Затримали пані Надію ще 22 березня цьогоріч. Якщо провину доведуть – нардепу загрожує ув'язнення включно до довічного терміну за ґратами.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Миколаєві сталась штовханина на "зустрічі з Савченко" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг голів НАБУ та ARMA щодо передачі арештованого майна – завершено
Наступний матеріал
Іванна Климпуш-Цинцадзе у програмі "Кендзьор" на "5 каналі"
Loading...