Ілля Новіков
Ілля Новіков
5 канал

Макрон у Москві під час ЧС-2018 порушив питання Сенцова і політв'язнів – адвокат

Для поступу в цьому процесі наразі бракує тиску. Зокрема, і з боку міжнародної спільноти

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" адвокат Ілля Новіков розповів про "вікна можливостей" для звільнення бранців Кремля і пояснив, чому нині цей процес призупинився або ж навіть "заморозився".

"Нам бракує тиску. Я особисто вважав, що під час виборів, навіть якщо це несправжні вибори, коли російська влада відчуває певну готовність спостерігати за суспільним настроєм, якщо би нам вдалося вкинути в російський порядок денний (у те, про що говорить і думає російське суспільство) питання про те, що російські хлопці страждають в "укропських" в’язницях і це питання "допомагаємо своїм, своїх не кидаємо", це могло би вплинути (ред. – на поступку у звільненні заручників). У Росії могли би вирішити, що перед виборами треба таку гарну картинку, що "наші хлопці повертаються". Ні, не спрацювало", – розповів адвокат.

Ще однією можливістю були особисті перемовини російського лідера під час фіналу ЧС із футболу.

"Як друге вікно можливостей ми розглядали Чемпіонат світу з футболу. Було відомо, що в Путіна відбудуться особисті зустрічі з лідерами держав, які приїдуть на чемпіонат. Але майже ніхто не поїхав. Приїжджав Макрон. Відомо, що Макрон порушував і питання Сенцова, і питання Оюба Тітієва, якого я вже згадував. Не спрацювало, бо, мабуть, фонового тиску бракувало", – зауважив Новіков.

Водночас, він додав: "Зараз я не бачу в наступні кілька місяців, яке в нас може бути вікно можливостей".

Продовження розмови дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Попередній матеріал
Справа видворення голови інформслужби "Інтера": суд чекає на третю сторону
Наступний матеріал
Янукович після ревних молитов в УПЦ МП їздив до алтайських шаманів – експерт