5.ua

Магера не виключає проведення національно-консультативного опитування замість референдуму

  Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера не виключає можливості проведення 15 червня національно-консультативного опитування замість референдуму.


  Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

  Призначення референдуму залежатиме, в більшій мірі, від Верховної Ради, зауважив Магера. За його словами, якщо Верховна Рада, відповідно до конституційних повноважень, прийме відповідну постанову, то остання буде виконана ЦВК.

  Магера також висловив сумніви, що такий референдум може бути проведений 25 травня.

  "Проте відносно 15 червня, я думаю, що по термінах, визначених законом про всеукраїнський референдум, це є реально. Разом з тим я хотів би, зі свого боку, не виключати можливості проведення саме не референдуму, а національно-консультативного опитування. Чому саме так, бо для такого опитування немає законодавчої чіткої бази, проте вибори і референдум – це не єдині форми здійснення демократії в Україні. І якщо б в законі про всеукраїнський референдум, була додана одна окрема стаття… я думаю, що це б зняло багато питань", - сказав він.

  Нагадаємо, як заявив міністр юстиції України Павло Петренко, Верховна Рада України має намір завтра, 29 квітня, на своєму спеціальному засіданні розглянути питання про проведення в Україні всеукраїнського референдуму, ймовірно призначеного на 15 травня.

  Попередньо на засіданні в РНБО було ухвалено рішення про проведення всеукраїнського референдуму щодо єдності України 15 червня.
  Попередній матеріал
  New York Times: У разі інтервенції в Україну, Росія програє набагато більше, ніж виграє
  Наступний матеріал
  Щонайменше 14 постраждалих у результаті сутички в Донецьку