Юрій Луценко
Юрій Луценко radiosvoboda.org

Луценко розповів, коли піде у відставку

Читайте по-русски
Генпрокурор також попросив Раду підтримати законопроект про продовження заочного розслідування, адже, за його словами, це може розблокувати процес покарань за злочини на Майдані

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів, що піде у відставку, але після виборів до Верховної Ради. Про це він заявив в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV, пише "Українська правда".

"Я вважаю, що треба поважати вибір українського народу, який обрав нового президента. Але це не означає, що в один день усі мають піти у відставку, бо Конституція і закони України обумовлюють, хто має піти у відставку, а хто дещо пізніше повинен прийняти відповідне рішення", – висловив свою думку генпрокурор.

За його словами, він уже вирішив, що робитиме далі: "Для себе таке рішення я прийняв, вважаю, що моє завдання: разом із колегами з правоохоронних органів провести ще не тільки чесні президентські, але і чесні парламентські вибори, і після цього я піду в політику – не в списки будь-яких партій, а до людей, з якими буду працювати над своїм баченням розвитку України".

Він також додав: "Моє бачення у тому, щоби в країні цінували людей за справи, а не за слова, за конкретні вчинки, за вміння брати на себе відповідальність, тому я беру на себе відповідальність довести справу трирічного перебування в ГПУ на себе, потім повернуся туди, звідки прийшов, – до людей". 

Луценко також наголосив, що не боїться втратити "будь-яку депутатську недоторканність".

Додамо, що згодом Луценко записав звернення у Facebook, у якому просить Раду підтримати законопроект про продовження заочного розслідування. За словами генпрокурора, прийняття законопроекту може розблокувати процес покарань за злочини на Майдані.

Генпрокурор зазначив, що до суду направлено 82 обвинувальних акта щодо 169 осіб, причетних до злочинів на Майдані. Повідомлено про підозру 445 особам, у тому числі 34 чиновникам, 162 правоохоронцям та іншим. При цьому, як зазначає Луценко, не покарані ті, хто віддав злочинний наказ про розстріли на Майдані в лютому 2014 року. А закон про спеціальне досудове розслідування втратив силу після початку роботи ДБР. Тому Луценко звертається до депутатів підтримати законопроект №9353, який "стосується виключно покарання за злочини проти особи і держави і не стосується поточних кримінальних злочинів, у тому числі і в сфері економіки".

"Верховна Рада VIII скликання може гідно завершити свою каденцію, встановивши справедливість і проголосувавши законопроект №9353. Це дасть можливість найближчим часом почути відповідь: хто віддав злочинний наказ про розстріли на Майдані", – сказав Луценко.

Як повідомляв 5.UA, раніше в команді переможця президентських виборів Володимира Зеленського заявляли, що чинний генеральний прокурор Юрій Луценко повинен залишити свій пост. Генпрокурор заявив, що готовий поділитися з новообраним президентом України Володимиром Зеленським своїм баченням щодо питань боротьби з корупцією, подолання монополізму та щодо інших питань.

Попередній матеріал
Біля Жолобка російські окупанти відкрили полювання на техніку ЗСУ – репортаж із фронту
Наступний матеріал
В Азовському морі відбулися навчання малих броньованих катерів – відео
Loading...