Лукашенко - Путін
Лукашенко - Путін 1news.az

Лукашенко пригрозив Путіну серйозним конфліктом через демаркацію кордону

  1 лютого у РФ розпорядилися ввести режим прикордонної зони вздовж російсько-білоруського кордону

  Введення прикордонних зон між Росією і Білоруссю без попередніх переговорів може призвести до серйозного конфлікту. Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, передає УНІАН з посиланням на російські ЗМІ.

  Зокрема, білоруський президент наголосив, що облаштування кордону можна проводити тільки після демаркації, що вимагає переговорів.

  "Знаєте, що дуже погано? Наскільки мене інформували, є прив'язка до конкретних якихось точок, якісь реферні точки збудовані. Постає питання – це що, Росія почала проводити демаркацію кордону? Це ж переговорний процес. Це ж може вилитися у серйозний конфлікт", – заявив Лукашенко.

  Він також додав: "Ви (Росія) ж не домовилися, як буде на карті проходити, на місцевості, лише після цього треба встановлювати якісь знаки й точки. Ви ж можете залізти на чужу територію й відітнути шматок чужого кордону. Тому я не думаю, що росіяни на це зважаться, це вже серйозний конфлікт".

  Крім того, Лукашенко заявив, що російсько-білоруські відносини переживають кризу, а одна з причин цього – певні сили в керівництві РФ, чиї дії розходяться з позицією глави держави.

  Зазначимо, що 1 лютого глава ФСБ Росії Олександр Бортніков наказав ввести режим прикордонної зони вздовж російсько-білоруського кордону. Зокрема, йдеться про територію Смоленської, Псковської і Брянської областей.

  Регіональним прикордонним управлінням було наказано "установити місця та час в'їзду (проходу) осіб та транспортних засобів у прикордонну зону; організувати встановлення попереджувальних знаків на в'їздах у прикордонну зону".

  А от представник МЗС Білорусі Марія Ваньшина заявила, що Росія не попередила республіку про своє рішення встановити прикордонну зону.

  Як стало відомо, відповідний наказ РФ набуває чинності з 7 лютого 2017 року. У Росії заявили, що рішення прийнято для "створення необхідних умов охорони державного кордону РФ".

  Попередній матеріал
  В Україні стартував конкурс на посаду чільника суспільного телебачення
  Наступний матеріал
  Адміністрація Трампа анулювала більше 100 тисяч віз вихідцям із мусульманських країн
  Loading...

  Росія тисне на Лукашенка, щоб розмістити російські військові бази на території Білорусі – білоруський політик

  Зміна вектору: Лукашенко несподівано заговорив про війну у "братній Україні"

  Лукашенко запропонував ЄС розпочати новий "Мінський процес"