Тимошенко Трамп

Лобісти намагалися влаштувати Тимошенко зустріч із Трампом – експерт розповів, де правда

У контракті, що він потрапив у вільний доступ, вказані навіть суми за послуги лобістів

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак прокоментував інформацію про те, що лобісти намагалися влаштувати Юлії Тимошенко зустріч із американським президентом Дональдом Трампом. 

"Ми поставили документи з Міністерства юстиції США, тому немає ні в кого заперечень, що це офіційні документи однієї з лобістських контор, яка поставила контракт. Компанія мала просувати інтереси Тимошенко. У самій команді Тимошенко спростовують будь-яку співпрацю з лобістами. Тим не менше, факт залишається фактом. Такі документи на сайті Міністерства юстиції США є у відкритому доступі. Будь хто з бажаючих може прийти і перевірити", – зазначив Шлінчак. 

Він також додає: "Я не знаю, чи є лобістська контора, яка може дозволити собі чи має можливості влаштувати зустріч із Трампом або Путіним, але тим не менше, цей факт зафіксований на офіційному сайті. Документи датовані початком червня, коли навіть ще не була визначена зустріч, яка вже відбулася у Гельсінкі (йдеться про особисту зустріч президентів США та Росії – ред.). Раніше планувалося, що Путін приїде до Вашингтону, і ця зустріч так само відбудеться у Вашингтоні".

При цьому, експерт додає: у контракті вказані навіть суми за послуги лобістів. Згідно з його умовами, клієнт має сплачувати $50 тис. на місяць. 

"У Сполучених Штатах Америки, якщо ти не вказуєш суми, які тобі платять якісь резиденти чи нерезиденти, і ти займаєшся лобістською діяльністю, то це тягне на кримінальну відповідальність", – пояснює Шлінчак. 

Довідково: раніше видання "Главком" повідомило: американські лобісти Юлії Тимошенко намагалися організувати присутність лідерки партії "Батьківщина" на зустрічі президентів США та Росії Дональда Трампа та Володимира Путіна.

Як відомо, 16 липня в Гельсінкі відбулася офіційна зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна за зачиненими дверима. Більше подробиць про результати зустрічі цих світових лідерів читайте в наступному матеріалі. Втручання у вибори, Nord Stream-2 і мимохідь про Крим: підсумки зустрічі Трампа й Путіна.

Дивіться також фотогалерею: 

ФОТО: У Фінляндії пройшов масовий протест проти зустрічі Трампа з Путіним

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Blue Origin починає випробування багаторазового космічного корабля New Shepard – відео
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено