МАФи
МАФи chesno.org

Київська зеМАФія та "підчищання" інформації: рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"

Читайте по-русски
Cотню команда президента опублікувала невипадково. Якщо зважати на найсвіжіші рейтинги, за партійним списком до парламенту можуть потрапити близько 100 кандидатів, пишуть розслідувачі

10 червня 2019 року партія "Слуга народу" оприлюднила список із 100 кандидатів, оголосила пост-праймеріз та чекає на відгуки щодо першої сотні кандидатів. Рух "Чесно" проаналізував цих кандидатів, які, на думку штабу партії "Слуга народу", мають шанс стати народними депутатами.

Так, за інформацією розслідувачів, сотню опубліковано командою президента невипадково: якщо зважати на найсвіжіші рейтинги, за партійним списком до парламенту можуть потрапити близько 100 кандидатів.

Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"
Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"chesno.org

В оприлюдненому списку партії є люди, пов'язані з ринком столичних МАФів, зокрема Андрій Холодов та Артем Культенко. 

  • Кандидат №22

22-й номер у списку "Слуги народу" – Андрій Холодов не дуже публічна людина, пише рух "Чесно". В інтернеті про нього практично немає інформації – є фото Холодова з його тодішньою дружиною на світлинах 2013 року зі світських тусівок.

Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"
Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"chesno.org

Але є ще одна згадка – недавня. Це інформація про аварію за участю його вже колишньої дружини Катерини Шаховської на сайті "Аргументів і фактів". Тоді, за інформацією ЗМІ, в аварії постраждали не лише регулювальник, а й автівки.

Зауважимо, що поки рух "Чесно" готував цей матеріал, розслідувачі з'ясували, що ФОП "Холодов", за даними YouControl, 10 червня, після партійного з'їзду "Слуги народу", був закритий. А публікація про ДТП з дружиною Холодова дивним чином зникла.

Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"
Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"chesno.org

Google-кеш показує, що 9 червня стаття ще існувала. Вилучену із сайту публікацію можна відтворити, якщо подивитися через ресурс, що дає змогу переглядати архіви web-сторінок і зберігає їх у доступі. Саме там ідеться про цю аварію.

Згадка про це ДТП збереглася й у кількох інших інтернет-ЗМІ.

Тоді намагалися довести, що дружина Холодова, до якої він приїхав на місце ДТП, була просто пасажиркою. Але ця версія є доволі сумнівною, оскільки в дорогому авто Bentley спрацювала лише одна подушка безпеки – на місці водія.

А ЗМІ розповідають, що на місце події приїхав також нардеп-"регіонал" Олексій Журавко, пишуть розслідувачі.

Рух "Чесно" також інформує, що згідно з даними аналітичної системи YouControl, на Холодова зареєстровано ТОВ "Флорентіно" (ЄДРПОУ 39746328), що спеціалізується на "мобільному харчуванні". Як ФОП "Холодов" до 10 червня працював у сфері "консультування з питань комерційної діяльності й керування".

На Шаховську зареєстровано кілька підприємств із видами діяльності, пов'язаними з утриманням МАФів, а саме:

  1. ТОВ "Юкрейн Ріал Естейт" (ЄДРПОУ 40197909), керівник підприємства – Максим Холодов, брат Андрія Холодова. На нього зареєстровано ще кілька підприємств із такими самими КВЕДами: "оптова торгівля іншими непродовольчими товарами споживчого призначення", "надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна";
  2. ТОВ "Хед Менеджмент Компані" (ЄДРПОУ 36521490) та ТОВ "Табак Індастріал ЛТД" (ЄДРПОУ 41882098).

 

  • Кандидат № 52

Як пише рух "Чесно", Холодов – не єдиний кандидат у "Зе!сотні", хто має стосунок до бізнесу МАФів.

52-й номер у списку "Слуги народу" – Артем Культенко. Чоловік балотувався до Київради у травні 2014 року від "Партії ветеранів Афганістану", що виконувала, ймовірно, технічну функцію.

Ця партія на виборах до парламенту 2002 року входила до блоку "Єдність", який на той час очолював ексголова Києва Олександр Омельченко. Не виключено, що "Партія ветеранів Афганістану" тоді співпрацювала з "Єдністю".

Цікавим є той факт, що Артем Культенко – 1984 року народження, а обстоює інтереси учасників війни 1979-1989 років.

Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"
Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"chesno.org

За інформацією руху "Чесно", про підтримку Культенка заявила громадська організація "Громадянський корпус". Її бенефіціаром є Роман Солодкий. Культенко разом із Солодким і Сергієм Корнієвським є співзасновниками ще однієї громадської організації – "Спілки інвесторів транспортної інфраструктури міста Києва" (ГО "СІТІ М.КИЄВА"). Ця організація мала активну позицію щодо МАФів і паркувальних майданчиків.

Крім того, за інформацією розслідувачів, місцеві ЗМІ писали про здійснення тиску на власників кіосків та посередництво в легалізації МАФів. У березні ж 2018 року громадська організація Культенка організувала брифінг в УНІАНі проти демонтажу 872-х зупинкових комплексів у Києві.

Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"
Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"chesno.org

У русі "Чесно" повідомляють, що ТОВ "Будмашсервіс" мало у столиці низку зупинкових комплексів, обладнаних кіосками, які підлягали демонтажу. А директором цієї компанії досі є Артем Культенко.

Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"
Рух "Чесно" з'ясував, хто опинився в "сотні Зеленського"chesno.org

Отже, власник МАФів лобіював інтереси свого бізнесу, бо і його МАФи підпадали під знесення.

"Кондитерський бізнес – це зовсім новий напрям, який я почав розвивати з літа 2014 року. До того часу деякою мірою займався розвитком мережі МАФів, тоді ж і познайомився з діяльністю "Громадянського корпусу" та його президентом Романом Солодким, а також став членом цієї організації, оскільки з'явилося розуміння того, що лише в ре­зуль­та­ті спіль­них дій під­приємці можуть розраховувати на позитивну зміну ставлення до їхнього бізнесу", – писав Культенко 2015 року.

Додамо, що раніше Громадський рух "Чесно" вже розповідав про те, що троє кандидатів у списку "Слуги народу" пов'язані з ГО нардепа з "Народного фронту" Антона Геращенка.

Як відомо, позачергові вибори до Верховної Ради України мають відбутися 21 липня 2019 року. Вчора, 11 червня, КСУ розглядав указ Зеленського про розпуск Ради. Однак остаточне рішення про легітимність цього указу має стати відомим до 29 червня 2019 року

Попередній матеріал
Парубій підписав закон про ТСК із процедурою імпічменту президента
Наступний матеріал
Війна з Росією: окупаційні війська відкрили вогонь зі 152-мм артилерії
Loading...