КСУ
5.ua

КСУ заборонив уряду скорочувати зарплати суддів

  У Конституційному суді пояснили, що скорочувати зарплати суддям має право виключно Верховна Рада України

  Конституційний суд України заборонив українському уряду своїми постановами скорочувати видатки на утримання судів і зарплати суддям, оскільки таке право має виключно Верховна Рада. Про це повідомляє прес-служба КС України.

  Як зазначається, у вівторок, 12 липня, суд офіційно оприлюднив ухвалене 8 липня рішення у справі за конституційним поданням Верховного суду щодо відповідності Конституції (конституційності) окремого положення пункту 11 Прикінцевих положень закону про держбюджет-2016.

  "Визнати таким, що не відповідає Конституції України (неконституційним), положення пункту 11 прикінцевих положень закону України "Про державний бюджет України на 2016 рік" від 25 грудня 2015 № 928-VIII в тій частині, яка передбачає, що норми і положення закону України "Про судоустрій і статус суддів" ... застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів та бюджету Фонду соціального страхування України", – йдеться у рішенні КС України.

  Також у рішенні суду зазначається, що відповідне положення держбюджету-2016 "визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним судом України цього рішення". Крім цього, рішення Конституційного суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

  Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада звільнила двох суддів Конституційного Суду.

  Попередній матеріал
  Затриманий син Черновецького причетний до відмивання €10 млн – ЗМІ
  Наступний матеріал
  У Києві невідомі обстріляли Lexus адвоката

  В Конституційному суді оскаржать нові тарифи на комуналку

  Соболєв: Конституційний Суд хоче визнати "люстраційні закони" неправомірними

  КСУ визнав неконституційними обмеження розміру пенсій суддів у відставці

  Тарас Шепель: Що поміняє конституційна реформа у сфері судочинства

  Дрік: Третина складу КСУ не має права розглядати закон про очищення влади

  5 канал - трансляція наживо